Acer Predator Helios Neo vs ROG Strix G16

İşlemci senin için daha önemliyse Helios'u seçmeni tavsiye ederim, içindeki işlemci muazzam. Ama genel itibarıyla oyun oynayacağım; ekran kartı daha önemli, diyorsan arkadaşın attığı Nitro 16 senin için daha iyi olacaktır.

Dostum Intel istiyorum biraz ve 40k limit koymama rağmen 45-46'yı zorladım o yüzden bu 2'si arasındayım kasa kalitesi olarak da Predator Nitro 16'dan bir tık önde diye biliyorum.

Ryzen'in tekli cekirdek performansi da i7-13650HX ile ayni bu arada onu belirteyim. Daha serin calistigi icin 13700HX gibi limit yemiyor ve Intel aksine 7-8 saat pilde kullanima izin veriyor. Ayrica ic tasarim tamamen ayni. Kasa kalitesinde de pek fark yok kozmetik farklar var. Kalan her sey ayni zaten. Acer'in daha fark eden kasasi Neo olmayan Predator Helios kasasi.

Üstte atilan 4070 modeli daha mantikli olur.

Ama böyle bir modelde var 4070 bu da.

Üstte atilan 4070 modeli daha mantikli olur.

512 konusu biraz geri adım attırıyor sanırım sonuç olarak yükseltme gibi konularda masraf ve limitimin olabildiğince üstüne çıktım o yüzden kararsızım açıkçası. Bir yanım Nitro 16'nın 4060'lık versiyonu nu al geç de demiyor değil 41-42 civarı oda.

512 konusu biraz geri adım attırıyor sanırım sonuç olarak yükseltme gibi konularda masraf ve limitimin olabildiğince üstüne çıktım o yüzden kararsızım açıkçası. Bir yanım Nitro 16'nın 4060'lık versiyonu nu al geç de demiyor değil 41-42 civarı oda.

Ikinci M.2 slotu var ileride rahatlikla yukseltirsin. Acer'da SSD ve RAM icin cihazi acmak garanti disi birakmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı