Acer teknik servisi nasıldır?

hyenasel

Femtopat
Daha fazla  
Temizlik ve termal macun için Acer teknik servis deneyimleyen oldu mu? Garantisi devre dışı kalmasın diye teknik servise göndereceğim fakat ne kadar sürede gelir bilmiyorum. Deneyimleyen varsa memnun kaldı mı? Ve ne kadar sürede geldiğini söylerse sevinirim.

Gördüğüm kadarıyla gönderilen bilgisayarların yarısının SSD'leri çalınıyor ve 16 GB RAM gidip 4 GB RAM geliyor. Ardından müşterinin yaptığını iddia ediyorlar. Can sıkıcı olduklarına eminim. Macunun kalitesini bilmiyorum. Bilgisayarı vermeden önce hiç açmadığınıza dair kanıt olarak alt vidalarının fotoğrafını çekin ve kargoya video çekerek verin derim.

Deneyimlemedim ancak laptop almadan önce araştırırken epey olumsuz yorumlarla karşılaştım. Size tavsiyem ürünü göndermeden önce ürünün donanımsal/kozmetik herhangi bir sorunu olmadığına dair fotoğraf/video çekin. Paketlemeyi iyi yapın ve herhangi bir olumsuzluğa karşı paketleme dahil fotoğraf/videolar kanıt olarak dursun. Ürün servisten geldiğinde de açarken video çekin. Eşek kaçmayacak olsa da sağlam kazığa bağlamak lazım.

İstanbul'da SMS Infocomm resmi olarak hem Asus hem Acer ürün servisleriyle ilgileniyor. Pazartesi günü üst kasası değişen Asus laptopumu elden teslim almaya gideceğim. Aynı bünyede olduğu için benim deneyimimle yaknı bir deneyim geçireceksin. İstersen Pazartesi günü buraya incelemelerimi yazabilirim.

İstanbul'da SMS Infocomm resmi olarak hem Asus hem Acer ürün servisleriyle ilgileniyor. Pazartesi günü üst kasası değişen Asus laptopumu elden teslim almaya gideceğim. Aynı bünyede olduğu için benim deneyimimle yaknı bir deneyim geçireceksin. İstersen Pazartesi günü buraya incelemelerimi yazabilirim.
Bugün birkaç saat önce ürünümü elden teslim aldım ve mekanlarında kontrol edip USB'ye yüklediğim CPU-Z ile kontrollerimi yaptım. Eksik parçası yok, aksesuarları tam, değişen üst kasa ambalajlı bir şekilde bana verildi. BIOS güncellemem de yapılmıştı, termal metalik macun değişimini ürünüm çok yeni olduğu için önermediler ben de istemedim. Şu anlık memnunum gibi görünüyor. Hala 1 yıl garantim var ve bir sorun olursa ürününüzü getirebilirsiniz diyip açık kapı da bıraktılar.
Bilinçli bir tüketici olarak ürününün bilgilerini önceden bir yere kaydetmeni, depolamanı yedeklemeni ve sorunun ile garanti dışı kalabilen durumları önceden araştırmanı öneririm. Türkiye'de maalesef herkes teknolojiyi en iyi kendinin bildiğini sanıyor ve bu yüzden şikayetvar.com gibi siteler resmen ağlama duvarı konumunda. Her ne kadar ben de ürünümü ilk teslim ederken içim rahat olmasa da başka çarem yoktu ve en iyisi resmi olanıdır demiştim. Yine de karar senin kararın.

Geri
Yukarı