Oyun oynayan birisi için Linux dağıtımı önerisi

• Konuyu başlatan cyper
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 45
  • Görüntüleme 1B
4090 7950x3D sistemin olsa yine Linux kullanacak mıydın mesela?

Tabii ki. Donanım yukseldikce, Windows duzelmiyor. Ve Linux benim her istegimi karsiliyor zaten. Sabah aksam Valorant oynamak gibi bir amacim olsa zaten Windows kullanırdım, ancak bu tarz kisilere hitap edebilir..

Özetle iki OS'i de denedim ve benim için Linux hiçbir şeyi daha iyi yapmazken Windows'un daha iyi olduğu konular var. Ama hakkını yemeyelim Windows'un yanında tüy gibi sistem. Tartışılacak bir şey yok. Saldırgan tavırlarını bir kenara bırak.

Tabii ki. Donanım yukseldikce, Windows duzelmiyor. Ve Linux benim her istegimi karsiliyor zaten. Sabah aksam Valorant oynamak gibi bir amacim olsa zaten Windows kullanırdım, ancak bu tarz kisilere hitap edebilir..
İlginç, senin kadar Linux aşığı birini görmedim.

Özetle iki OS'i de denedim ve benim için Linux hiçbir şeyi daha iyi yapmazken Windows'un daha iyi olduğu konular var. Ama hakkını yemeyelim Windows'un yanında tüy gibi sistem. Tartışılacak bir şey yok. Saldırgan tavırlarını bir kenara bırak.

Ben de biraz cocukca davrandım, bu yuzden ozur dilerim. Herkeste aynı deneyimi yasatmıyor maalesef. Windows'u su an kendimden iyi tanırım, teknoloji hakkinda hicbir sey bilmedigim donemler guzel geliyordu. Arastırdıkca ne kadar ugrastırdıgını ve duzelmeyecegini anladim. Sonra sogudum ve arayisa girmis oldum. Linux gercekten tam bana gore.

Ben de biraz cocukca davrandım, bu yuzden ozur dilerim. Herkeste aynı deneyimi yasatmıyor maalesef. Windows'u su an kendimden iyi tanırım, teknoloji hakkinda hicbir sey bilmedigim donemler guzel geliyordu. Arastırdıkca ne kadar ugrastırdıgını ve duzelmeyecegini anladim. Sonra sogudum ve arayisa girmis oldum. Linux gercekten tam bana gore.
Dostça bir öneri olarak egoist ve ben her şeyi biliyorum tavırlarını bırakmanı öneririm. Ben de çok şey biliyorum ama kimseyi aşağılamıyorum ve bilgisiz gözüyle bakmıyorum. Ayrıca Linux kullananlar bilgili diye bir şey yok. Benim teknoloji konusunda en çok takip ettiğim en bilgili insanlar Windows kullanıyor. Linux'tan da övgüyle bahsediyorlar tabi. Linux kullananlara saygı duyuyorum ama ben yeni başlayacaklara sistemleri kötü değilse önermiyorum genellikle. Fikir sahibi olacak kadar kullandım. Katılırsın katılmazsın. Ayrıca profesyonel uygulama ve teknolojileri destek konusunda da sıkıntılı. Öznel bir şey değil bu. .NET ekosistemi ve Adobe uygulamaları sıkıntılı. Linux için bir şey geliştirmek işkence. Oyun konusunda bazı sorunlar var. Bana göre hem profesyonel alanda hem de günlük işlerde Windows'un yerini tutmuyor. Windows karışık bir sistem ve çok kurcalayınca ufak tefek sıkıntılar çıkartabiliyor. Ben çok nadir Windows'ta sorunlarla karşılaştım. Hepsi de Windows 11'in yeniliğinden kaynaklı. Sorunla karşılaşsam da yeni bir OS'e geçeceğime format atarım. Çok zor durumda kalırsam Microsoft Windows'u bozarsa tabi Linux'a geçerim, zaten oyun oynayanlar için başka alternatif yok. Benim için durum böyle yani. Umarım saygı duymayı öğrenirsin.

Su kısım doğru değil maalesef, cok kurcalamaya gerek kalmıyor çoğu zaman.
Biraz şans işi, Linux'ta da benzer sorunlar meydana geldiğini birçok kişiden duydum. İşletim sistemleri karışık şeyler, bazen basit şekilde de bozulabilir, bazen 5 sene format atmadan kullanırsın vs. ama umarım dediğim şeyleri anlamışsındır, sadece buna odaklanmamışsındır.

Geri
Yukarı