Açık lise okurken iyi bir üniversite kazanılır mı?

@Xevanior arkadaşlık ilişkilerinin ben daha kurtardığını görmedim. Arkadaşlıkları yüzünden sırf üniversite kazanamayanlar bile oldu. Kaldı ki bir kişi isterse başarır, öğretmen mevzusuna gelecek olursak da okullardaki iyi öğretmen sayısı beş elin bir parmağını geçmez. Bu da acı bir gerçek maalesef.

@Xevanior arkadaşlık ilişkilerinin ben daha kurtardığını görmedim. Arkadaşlıkları yüzünden sırf üniversite kazanamayanlar bile oldu. Kaldı ki bir kişi isterse başarır, öğretmen mevzusuna gelecek olursak da okullardaki iyi öğretmen sayısı beş elin bir parmağını geçmez. Bu da acı bir gerçek maalesef.
Arkadaşlık ilişkileri kötü etkiliyor zaten?

@KaanKurt ben açık öğretimde okudum hala da okuyorum.
Bu bir efsane değil, normal eğitim sisteminden daha güzel ve daha fazla imkanın var. Ben İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi'nde Sinema ve Televizyon bitirdim yani arkadaşlarımızın bu konuda bir fikri bulunmamakta hatta şu an üstüne ek olarak gazetecilik okuyorum. Bu işi başarabilirsin kendine sadece güvenmen ve açık öğretim haberlerinde aktif olman gerekiyor o da fazla büyütülecek bir şey değil. Başarılar.

@Little Cat arkadaşımızın bu konuda bir fikri bulunmamakta.
Nereden bu kanıya vardınız? Ayrıca sözelden bölüm okumak marifet değil maalesef. Çoğu işsiz bölüm zaten istisnai bölümler dışında.

@s1only öncelikle İngilizce Öğretmenliği bitirdim. Bir sefer KPSS denedim ve olmadı. Onun dışında ben zaten kendi mesleğimi icra etmekteyim. İlla devlete girmeye gerek yok, bir yere saldırmadan önce kendinin nerede olduğunun bilincinde olaraktan lafını söyle. 👍 Kısacası atanma beklemiyorum :) Üniversitenin sana o kadar faydası olmuş ki aynı şeyi savunmamıza rağmen bana saldırmaya çalışıyorsun. Benim hatam, yanlış anlamışım demek zor olmamalı. 👍

Yeni konular

Geri
Yukarı