Açık Lise sistemi nasıldır?

Kyoya

Decapat
Arkadaşlar merhaba. Ben, daha yeni 20 yaşıma girdim. (Hiç stresli değilim kesinlikle) Bazı durumlardan dolayı açık liseye geçmek zorunda kaldım. Ancak, bu açık liseyi pek anlayabilmiş değilim. İlk Kayıt Yenilemeyi kaçırdım. 2022'deki sınavlara girdim (online olarak), 2023'dekilere whatsapp grubunda söyleriz demelerine rağmen bilgi vermediler; girmedi diye gözüküyor. Bu yılın 2.dönem sınavlarına girdim yüz yüze sadece, internetten bakmam sayesinde bunu öğrendim. Kaç yıl ertelemiş oldum ben bunu? Bir de, okula gitmek gerekiyor mu? Bazı günler (3 gün) okula gidiyorum. Robotik kodlama vs dersler için. Böyle yapmam doğru mu?

Dersleri evde, kendimiz mi çalışıyoruz artı olarak? Ben hiç ders çalışabilen birisi değilimdir.

Açık liseyle, WhatsApp ne alaka? Onu anlamadım. Her dönem kayıt yenilemeler olur, bunu yaparsın, sonra ders seçimini yaparsın. Gerekli krediyi doldurunca mezun olursun.

Hocam sen açık lise sistemi ile açıktan üniversite yi karıştırmıyorsun değil mi? @Kyoya

Açık liseyle, WhatsApp ne alaka? Onu anlamadım. Her dönem kayıt yenilemeler olur, bunu yaparsın, sonra ders seçimini yaparsın. Gerekli krediyi doldurunca mezun olursun.

Hocam sen açık lise sistemi ile açıktan üniversite yi karıştırmıyorsun değil mi? @Kyoya
Yok hocam, bize öğretmenler whatsapptan sizi bilgilendiririz demişti o yüzden. Güvenmek hataymış sanırsam.

Okula gitmene gerek yok zaten istesen de gidemezsin çünkü yüz yüze ders alabileceğin bir sınıf açmıyorlar. MEB kitaplarını almak için halk eğitim merkezlerine git, oradan alabilirsin. Zaten doldurman gereken kredileri sistemden görebiliyorsun ona uygun olarak kitaplardan derslerini çalışabilirsin. Kredileri doldurabildiğin sürece sınav kaçırmak sıkıntı değil. Ben 3 yıl önce 11'in yarısını ve 12. sınıfı açıktan okumuştum ve ilk sınavımı kaçırmıştım ancak sonradan hiçbir sıkıntı yaratmadı.

Son düzenleme:
"yüz yüze eğitim: hayır" diyor sınava yüz yüze girmeme rağmen.

Okula gitmene gerek yok zaten istesen de gidemezsin çünkü yüzyüze ders alabileceğin bir sınıf açmıyorlar. MEB kitaplarını almak için halk eğitim merkezlerine git, oradan alabilirsin. Zaten doldurman gereken kredileri sistemden görebiliyorsun ona uygun olarak kitaplardan derslerini çalışabilirsin. Kredileri doldurabildiğin sürece sınav kaçırmak sıkıntı değil. Ben 3 yıl önce 11'in yarısını ve 12. sınıfı açıktan okumuştum ve ilk sınavımı kaçırmıştım ancak sonradan hiçbir sıkıntı yaratmadı.
Sağ olun hocam, aklımdaki endişeleri giderdim sayenizde. Çok sağ olun cidden.

Yok hocam, bize öğretmenler WhatsApp'tan sizi bilgilendiririz demişti o yüzden. Güvenmek hataymış sanırsam.

Liseyi bitiremediysen bildiğim kadarıyla iki seçeneğin var;
Açık lise ve akşam lisesi. Açık lise de mesleki açık lise gibi bir şey vardı sanırım hatırlamıyorum.
Akşam lisesine gidersen okul ve dersler var. Detayı bilmiyorum zorunluluk vs. konusunda. Açık liseye kayıt olursan zorunlu ders katılımı vs. yok. Sadece vermen gereken zorunlu sınavlar ve tamamlaman gereken bir kredi sınırı var. Her dönem alabileceğin kredi sınırı var buna göre ders seçimi yapıp sınavlara giriyorsun. Kayıt yenilemeleri vs. internetten takip edebilirsin. Instagram, Facebook sayfa ve gurupları da vardır muhtemelen. Ders çalışıp, çalışmamak sana kalmış bir şey.

"yüz yüze eğitim: hayır" diyor sınava yüz yüze girmeme rağmen.
Liseyi bitiremediysen bildiğim kadarıyla iki seçeneğin var;
Açık lise ve akşam lisesi. Açık lise de mesleki açık lise gibi bir şey vardı sanırım hatırlamıyorum.
Akşam lisesine gidersen okul ve dersler var. Detayı bilmiyorum zorunluluk vs. konusunda. Açık liseye kayıt olursan zorunlu ders katılımı vs. yok. Sadece vermen gereken zorunlu sınavlar ve tamamlaman gereken bir kredi sınırı var. Her dönem alabileceğin kredi sınırı var buna göre ders seçimi yapıp sınavlara giriyorsun. Kayıt yenilemeleri vs. internetten takip edebilirsin. Instagram, Facebook sayfa ve gurupları da vardır muhtemelen. Ders çalışıp, çalışmamak sana kalmış bir şey.
Anladım, sağ olun. Ders çalışmaya çalışacağım. Bir de, üstte bahsettiğim hakkında bir fikriniz var mıdır?

Anladım, sağ olun. Ders çalışmaya çalışacağım. Bir de, üstte bahsettiğim hakkında bir fikriniz var mıdır?
Tam anlamadım soru ne?

Sınava girmen yüzyüze eğitim olduğu anlamına gelmiyor. Yani bu varsa akşam lisesinde vardır. Bir de dediğim gibi eğer mesleki açık lise falan varsa orda başka mevzular olabilir.

Geri
Yukarı