Çözüldü Açık öğretimde dersler nasıl verilmeli?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

LordLother

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, benim anlamadığım bir şey var. Şimdi bende genel derslerimde hiçbir şekilde matematik yok, sadece sözel dersler var. Ben bunların hepsini verdiğimde yeni ders gelir mi? Mesela bütün hepsini verdim bu dönem diğer dönem bana matematik fizik kimya gibi farklı farklı dersler gelecek mi? Ben bunun mantığını hiç bilmiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim.

Çözüm
11 ve kredim 142.

Tamam sizin büyük ihtimalle sadece zorunlu dersleri vermeniz yetiyor. Eğer dediğim gibiyse sizin sonraki ders seçimlerinizde başka ders seçmenize gerek kalmıyor. Yani sadece zorunlu dersleri seçip devam edeceksiniz. Çünkü kredi gibi bir derdiniz kalmamış olacak. Matematik, kimya, fizik gibi dersleri kredisi düşük olan kişiler tamamlamak için seçiyor.
11 ve kredim 142.

Tamam sizin büyük ihtimalle sadece zorunlu dersleri vermeniz yetiyor. Eğer dediğim gibiyse sizin sonraki ders seçimlerinizde başka ders seçmenize gerek kalmıyor. Yani sadece zorunlu dersleri seçip devam edeceksiniz. Çünkü kredi gibi bir derdiniz kalmamış olacak. Matematik, kimya, fizik gibi dersleri kredisi düşük olan kişiler tamamlamak için seçiyor.

Çözüm
tamamdır çok teşekkür ederim yardımın için

Yeni konular

Geri
Yukarı