Açılışta American Megatrends ekranı geliyor

Alex Lawther

Centipat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel i5-12500H
RTX3050 4GB Laptop GPU
SAMSUNG 8GB 4800Mhz Ram
HP Motherboard
520GB M2 SSD
Meslek
Öğrenci
Merhaba, ilk açtığımda bilgisayarımı ön 3 LED'li fanım ve arkadaki 1 LED'li fanım ışıkları gel git gel git yaptı. Full öyledi. Boyle biraz bekledim. Biraz korktum. Direkt PSU'dan elektrik girişini IO falan kapadım. Sonra açtım o anahtarı. I o açtım. Sorun yoktu LED'lerde ama bu kez monitörümün "no ınput Signal" yazısı ile 1 dakika falan bakıştım.

İlk VGA girişimi tak çıkar yaptım, denedim bayağı. Oynattım. En son gittim, açtım ön camı e. Kran kartının orayı itterdim. Ses falan yoktu ya da elimde hissettiğim bir değişiklik... Sonra RAM'ımı baktım (RAM'ımı dün temizlemek için çıkarmayı denedim, çıkmadı bir türlü sonra da alttaki fotoğraf gibi kaldı bayağı bayağı bastırdım gücümü verdim böyle kaldı).sonra ben ekran kartı ve RAM slotunu oynattım falan. Biraz bekledim. Ekran geldi monitörüme. Sonra direkt American Megatrends ekranı geldi. Anladığım kadarıyla SSD ile bir şeyler ama yardımcı olur musunuz? Çok zor açtım.

Ha bir de ilk açıldığında yine gitti. Sistem ilk baştaki gibi LED'ler geldi gitti. Sonra yine bastırdım falan. Şu an ön cam açık geziyorum.

Yardımcı olanlara çok teşekkürler ederim sistem bilgim:
ASUS GT710 2 GB ekran kartı.
Intel i3-9100F işlemci.
HyperX Fury 8 GB DDR4 (BIOS'ta profil1 yapıp 3200MHz aldım)
ASUS Prime B365M-K
SanDisk SSD 240GB.
Resim var ama nasıl paylaşacağım bilmiyorum.

Geri
Yukarı