Açılmayan oyun CS-GO

Utku92

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Merhaba, bilgisayarımda ilginç bir sorun var. Ben ekran kartı değişimi yaptım. Eski ekran kartım GTX 1050 Ti'dı. 1050 Ti'da hepsi çalışıyordu. RX 590 aldım. Sorunum şu ki bütün oyunlar çalışmasına rağmen CS-GO hiçbir şekilde çalışmıyor. Oyunu sildim. Baştan yükledim. Steam sildim, baştan kurdum. Format attım. İşin ilginci de format attıktan sonra bir süre oyun açılıyor. Daha sonra ne oluyorsa açılmamaya başlıyor. Görev yöneticisinde çalışıyor gözüküyor. Her şeyi denedim. Sonuca ulaşamadım. @Recep Baltaş özel olarak ilgilenebilirse sevinirim. Sanki çözümü yok gibi bir durum. Driverlar güncel. Sistem özelliklerini de yazıyım. ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING anakart, Intel i5 9600K işlemci, G.Skill 8 GB 2166 MHz RAM, RX 590 Pulse Sapphire ekran kartı, Cooler Master 750W 80+ Gold mwe full modular PSU. Ek bir şey de ekleyeyim. İşlemciden de şüpheleniyorum. Bazen elektrik verince kendiliğinden açılıyor. Anakart değişti, PSU'da yeni aldım. Ama değerlerin hepsi normal.

Elektrik verince kendiliğinden açılıyorsa bu sorun işlemcide değil anakarttadır hocam. İşlemcinin ihtiyacı olan gücü elde etmesi için anakart komut veriyor.

Eski ekran kartının sürücüsünü DDU ile kaldırdın mı?
Herşeyi yaptım. Sonuç aynı.
Elektrik verince kendiliğinden açılıyorsa bu sorun işlemcide değil anakarttadır hocam. İşlemcinin ihtiyacı olan gücü elde etmesi için anakart komut veriyor.
Daha yeni değişti kart. Önceki de öyleydi. Asus servisle baya mücadele verdim.

Şimdiye kadar neler denediniz?
Şöyle anlatıyım. 3 kez format attım. Herşeyi sıfırdan kurdum. Asus kendi sitesinden en güncel driverlarına kadar. Bios güncel zaten. Sorun çok ilginçtir ki. Herşeyi kuruyorum. Bütün programlar. Oyun bir süre çalışıyor. Ama ne oluyorsa daha sonra hiç çalışmıyor.
Ekran kartında sorun varmış gibi geldi. Çünkü eski kartımda sıkıntı yoktu.

Sinerji bilgisayardan aldım. Onlara mail attım. Onlarda ekran kartında sorun yoktur dediler.
Hemen deniyorum.
Dediğiniz gibi adım adım yaptım. Önce shift tuşuna basılı tutup yeniden başlattım. Sonra 4'e bastım. Güvenli modda başlattım. Sürücüyü sildim. Yeniden başlattım. Yerel disk C içinde amd klasörü sildim. Ardından dediğiniz sürücüyü indirip kurdum. Yeniden başlatıp denedim. Gene aynı sonuç.
Sanırım çözümü yok. Ne yapsam bilemedim. Acaba bilgisayarcıya mı götürsem.
Çözülemeyen soruna cevaben hani belki ulaşır dedim. @Recep Baltaş
Sorun çözülmüştür. Konu kapatılabilir.

Dosya Ekleri

• IMG_0637.PNG
    IMG_0637.PNG
    118,2 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı