Çözüldü Adata SU650 M.2 ile B450M S2H uyumlu mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MVCROS

Centipat
Arkadaşlar merhaba, ben uzun zamandır bilgisayar toplamak istiyorum ve buna dün başladım. Anakart olarak Gigabyte B450M S2H, SSD olarak ise Adata 240GB SU650 M.2 SSD almaya karar verdim. Forumda yazılan konulara baktım fakat pek anlamadım. SSD'de çift çentik var anakart özelliklerine baktım uyumlu gibi, fakat işin bu kısmından pek anlamadığım için size sormak istiyorum. Alacağım anakart ile SSD uyumlu mu? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhabalar,
Anakartınızı incelediğimde anakartınız PCIe NVMe ve SATA mod desteği sunmaktadır.
Bu demek oluyor ki m2 sata hdd de oluyor. M2 ssd nvme de oluyor anakartınıza. Bahse konu olan belirttiğiniz harddisk sata 3.0 bağlantısını kullanmakta olup m2 ssd değildir.

Nacizane fikrim ise bütçenize bağlı olarak Nvme destekli anakartınıza alın bi m2 ssd nvme sistem kurulu olsun. üzerinede 1 adet normal sata 3.0 ssd alıp keyfınıze bakın derım. Önce bütçeyi söylersen iyi olur?

**Burada anakartınızı hangi marka model sata 3.0 ssd destek listesi aşağıdaki linkte

***Burada anakartınızın m2 ssd nvme destek listesini paylaşıyorum;
Merhabalar,
Anakartınızı incelediğimde anakartınız PCIe NVMe ve SATA mod desteği sunmaktadır.
Bu demek oluyor ki m2 sata hdd de oluyor. M2 ssd nvme de oluyor anakartınıza. Bahse konu olan belirttiğiniz harddisk sata 3.0 bağlantısını kullanmakta olup m2 ssd değildir.

Nacizane fikrim ise bütçenize bağlı olarak Nvme destekli anakartınıza alın bi m2 ssd nvme sistem kurulu olsun. üzerinede 1 adet normal sata 3.0 ssd alıp keyfınıze bakın derım. Önce bütçeyi söylersen iyi olur?

**Burada anakartınızı hangi marka model sata 3.0 ssd destek listesi aşağıdaki linkte

Çözüm
Merhabalar,

Bütçe maksimum 7000 tl yardımlarınız için teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz. Dediklerinizi dikkate alacağım, hemen hemen parçalar var aklımda ne alacağımı biliyorum ama yardımcı olmak isterseniz neden olmasın.

Bütçe maksimum 7000 tl yardımlarınız için teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz. Dediklerinizi dikkate alacağım, hemen hemen parçalar var aklımda ne alacağımı biliyorum ama yardımcı olmak isterseniz neden olmasın.
Anakart - İşlemci - Ram - Hdd - Kasa - Ekran kartı gibi alınacak ana parçaları linki ile atın buraya bizler sizler için en iyi ve performanslı çalışacak makina için önerilerde bulunalım.

Anakart - İşlemci - Ram - Hdd - Kasa - Ekran kartı gibi alınacak ana parçaları linki ile atın buraya bizler sizler için en iyi ve performanslı çalışacak makina için önerilerde bulunalım.
Bunun için konu açması gerekiyor. Burada herhangi konu ile alakasız öneri yapmanız yasak.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı