ADSL Altyapıya İSS Önerisi

Makaleler
18
Yer
İzmir
İzmir'in ilçesinde oturuyorum. Altyapım maksimum 8 Mbps ADSL destekliyor. Mart sonundan beri TurkNet kullanıyordum, fakat geçen haftadan beri erişim sorunları yaşıyorum. İlçemde sırf YAPA var diye beni 2146 metre ötedeki santrale bağlamışlar. Çarşamba günü iptal belgeleri ellerine ulaştı ve ulaştığına dair e-posta aldım, fakat ne hikmetse iptal için aramıyorlar. 9 gün sonra ders seçimi, 16 gün sonra derslerim başlayacak. 8 Mbps internetle 500/1000 dakika ev telefonu almayı düşünüyorum, fakat zorunlu değil. Benim için önemli olan bir arıza yaşadığımda mümkün olduğunca hızlı sorunumu çözmeleri. Altyapı TT'ye ait. Hangi İSS'yi önerirsiniz?

Türk Telekom, TürkNet'ten kat kat iyidir. TürkNet bence rakiplerine göre baya altta kalıyor zaten önermiyorum bu şirketi. Senin Türk Telekom ekiplerle iletişime geçmenin bir yolunu bulman gerekiyor. Bu kablolarla ilgilenen, santrallere bakan ekiple, alt yapı sorumlularıyla. Bu sayede onlardan yardım istersen kablo yenilemeleri ile sağlıklı bir internetin olacaktır. Kablo yenilemeden kastım evine gelen ve modeme giden kablo yenilenebilir. Direklerden gelen kablo vb. Bende ADSL kullanıyorum maalesef ve işin ucunu kovaladım Türk Telekom Genel Müdür Yardımcısı Tarık bey'e ulaştım kendileri mahallemize umarım ileride daha bir alt yapı sunacak. Şimdilik Türk Telekom'u ne zaman arasam gelip ölçüm yapıp değerleri kontrol ediyorlar. Erişim problemini ortadan kaldırdılar her gün takip ederek. Ekipler ile iletişime geçerek sanırım o erişim problemleri vb ortadan kaldırabiliyorsun. Bunu Türk Telekom'da internet alırken dile getirebilirsin.

Türk Telekom, TürkNet'ten kat kat iyidir. TürkNet bence rakiplerine göre baya altta kalıyor zaten önermiyorum bu şirketi. Senin Türk Telekom ekiplerle iletişime geçmenin bir yolunu bulman gerekiyor. Bu kablolarla ilgilenen, santrallere bakan ekiple, alt yapı sorumlularıyla. Bu sayede onlardan yardım istersen kablo yenilemeleri ile sağlıklı bir internetin olacaktır. Kablo yenilemeden kastım evine gelen ve modeme giden kablo yenilenebilir. Direklerden gelen kablo vb. Bende ADSL kullanıyorum maalesef ve işin ucunu kovaladım Türk Telekom Genel Müdür Yardımcısı Tarık bey'e ulaştım kendileri mahallemize umarım ileride daha bir alt yapı sunacak. Şimdilik Türk Telekom'u ne zaman arasam gelip ölçüm yapıp değerleri kontrol ediyorlar. Erişim problemini ortadan kaldırdılar her gün takip ederek. Ekipler ile iletişime geçerek sanırım o erişim problemleri vb ortadan kaldırabiliyorsun. Bunu Türk Telekom'da internet alırken dile getirebilirsin.
İnternet aldığım yere iletsem olur mu? Normalde hiç üşenmem, giderim TT müdürlüğüne, ama koronadan dolayı pek evden çıkmıyorum. Peki ben bugün gitsem aboneliğimi başlatsam hemen TurkNet'ten aranıp sözlü iptal onayım alınır mı?

İzmir'in ilçesinde oturuyorum. Altyapım maksimum 8 Mbps ADSL destekliyor. Mart sonundan beri TürkNet kullanıyordum, fakat geçen haftadan beri erişim sorunları yaşıyorum. İlçemde sırf yapa var diye beni 2146 metre ötedeki santrale bağlamışlar. Çarşamba günü iptal belgeleri ellerine ulaştı ve ulaştığına dair e-posta aldım, fakat ne hikmetse iptal için aramıyorlar. 9 gün sonra ders seçimi, 16 gün sonra derslerim başlayacak. 8 Mbps internetle 500/1000 dakika ev telefonu almayı düşünüyorum, fakat zorunlu değil. Benim için önemli olan bir arıza yaşadığımda mümkün olduğunca hızlı sorunumu çözmeleri. Altyapı TT'ye ait. Hangi ISS'yi önerirsiniz?

Ana konum ISS. Ancak ADSL hakkında fazla bilgim yok. Türk Telekom'a danışabilirsiniz. Mümkün olduğunca sorunu hızlı çözecek tek firma Türk Telekom'dur. Çünkü altyapı onların. Ev telefonu almak şart değilse altyapınıza en uygun olarak 12Mbps ilk ay bizden kampanyası var.
İlk Ay Bizden Kampanyası > Kampanyalar > Bireysel > Evde İnternet > Türk Telekom
Diğer sağlayıcılar daha ucuz diye onlara da geçebilirsiniz elbet ama ping olarak en düşük ping sunan şu anda Türk Telekom (mevcut altyapınızda)

Geri
Yukarı