ADSL splitter ile VDSL internet kullanılır mı?

61LoRd16

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bu konular hakkında pek bilgim yok splitter ın telefon amaçlı kullanıldığını öğrendim ama neden splitterların üzerinde adsl vdsl yazıyor bendeki splitterda ADSL yazıyor VDSL internette hıza etkisi var mı?

ADSL ve VDSL yazıyorsa her ikisi içinde kullanırsın. Ama sadece ADSL yazıyorsa VDSL kullanamayabilirsiniz. Daha doğrusu hız kaybı yaşarsınız.

Evet, eski tesisat ile TTNET'ten TurkNet VDSL'e geçiş yapalı 16-17 ay civarı oldu ve vadedilen hızı alabiliyorum.
Peki teşekkürler o zaman ADSL splitter ın ile VDSL splitter ın arasındaki fark üstünde yazılan yazıdan ibaret internete bir negatif etkisi yok bende turknete geçtim de o yüzden sordum.
ADSL ve VDSL yazıyorsa her ikisi içinde kullanırsın. Ama sadece ADSL yazıyorsa VDSL kullanamayabilirsiniz. Daha doğrusu hız kaybı yaşarsınız.
Hanginiz doğru şimdi o zaman 2 nizde ayrı şeyler dediniz. O zaman şöyle yapayım ben ev telefonu kullanmıyorum. Çıkartıyım spletterı adsl vdsl farkı ortadan kalkmış olsun böyle çözülür o zaman herhalde.

Hanginiz doğru şimdi o zaman 2 nizde ayrı şeyler dediniz. O zaman şöyle yapayım ben ev telefonu kullanmıyorum. Çıkartıyım spletterı adsl vdsl farkı ortadan kal
Dediğiniz gibi yapmak en iyisi. Ben TTNET kullanırken ADSL altyapı kullandığımdan ADSL splitter olduğunu sanıyordum. Eğer ADSL ise bile herhangi bir elektrikçide bulabilirsiniz sanırım, fazla pahalı olmuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı