Aerocool ARGB kasa Mystic Light üzerinde gözükmüyor

Onderrkadir

Centipat
Selamlar. 2 hafta öncesinde sistem topladım. Aerocool One Eclipse marka adreslenebilir RGB'li kasa aldım. Anakartım MSI X570 GAMING Plus, kasanın üzerinde kontrolcüyle beraber geldi. Ancak kabloları düzgün yaptığım halde Mystic Light üzerinde kasa fanları kontrol edilemiyor. Sadece reset tuşu ile değiştirilebiliyor. İşlemci SSD ve RAM'ları kontrol edebiliyorum. Kasayı aldıgım yerden yeni bir kontrolcu istedim, belki sorun ondadır diye ama yenisinde de durum aynı. Resimdeki gibi anakartımda giriş var ve diğeri de kontrolcuden anakarta olan giriş. SATA'ya güç için bağlıyorum, bir de SYS_FAN'a takılan giriş. Hepsini dogru yaptıgımdan eminim ama ne denediysem olmadı. Bir de BIOS üzerinde SYS_FAN'larının RPM'i 0 gözüküyor dönmüyormuş gibi. 4 fan kontrolcu de birleşip tek kablo olarak SYS_FAN girişine takıyorum. 4 girişi de denedim. RPM 0 gözüküyor. Var mı başına gelen ya da çözümü bilen? Denediklerim:
  • BIOS güncelleme.
  • Mystic light güncelleme.
SmartSelect_20200121-135208_Google.jpg

SmartSelect_20200121-135049_Google.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Denemedim hocam. Reset tuşunun pinini bağlayınca tuşla kontrol edebiliyorum. Ama jrainbow girişine taktıgım halde. Program üzerinde göremiyorum.
Reset tuşun gene takılı kalsın o sorun değil tuşa 3 saniye bas anakart ile kontrol etme moduna geçiyor tekrar reset tuşuna basarsan kendi tanımlı yanma modlarına geçiyor fanlar

1111111111111.jpg

plugged-4-pin-rgb-connector-for-my-fan-hub-had-48474868.png

Kasa ile beraber gelen Fanların güç beslemesi sadece Molex bağlantı mı kullanıyor? Eğer fanlardan gelen bağlantı Molex ise anakarta bağlayamadığın için hız kontrolu veya ayarı yapamazsın. Belli sabit bir devirde çalışır. Alttaki resimdeki gibi 3 pin ya da 4 pin fan çıkışı olması gerekiyor.

fan-connectors-100360901-orig.jpg

bunun gibi taktınmı
.

aynı sorun bendede vradı tşk hocam.

1111111111111.jpg

plugged-4-pin-rgb-connector-for-my-fan-hub-had-48474868.png

Kasa ile beraber gelen Fanların güç beslemesi sadece Molex bağlantı mı kullanıyor? Eğer fanlardan gelen bağlantı Molex ise anakarta bağlayamadığın için hız kontrolu veya ayarı yapamazsın. Belli sabit bir devirde çalışır. Alttaki resimdeki gibi 3 pin ya da 4 pin fan çıkışı olması gerekiyor.

fan-connectors-100360901-orig.jpg

bunun gibi taktınmı
.

aynı sorun bendede vradı tşk hocam.

Şimdi hocam rgb kontrolunu arkadasın sayesinde çözdüm. Ama biosts sysfan 0 rpm gösteriyor hala. şeması bu şekilde.

Dosya Ekleri

• 20200125_100242.jpg
    20200125_100242.jpg
    181,6 KB · Görüntüleme: 71
Şimdi hocam rgb kontrolunu arkadasın sayesinde çözdüm. Ama biosts sysfan 0 rpm gösteriyor hala. şeması bu şekilde.
Bende Aerocool Air Hawk kasası var bende aynı durum vardı 0 rpm olarak gösteriyordu aercoola mail attım ve fanlarının default olarak 1000rpm olarak çalıştığını kontrolünün olmadığını söyledi. Sizin kasadada aynı durum var muhtemelen.

Yeni konular

Geri
Yukarı