After Effects ve Premiere Pro arasındaki fark nedir?

supersonikadam

Picopat
Daha fazla  
Selam, ben kendimi grafik tasarım ve video editleme üzerinde geliştirmek ve ufak ufak para kazanmaya başlamak istiyorum. Ancak nereden başlasam bilemiyorum. Öncelikle ilk sorum affter effects ile Premiere Pro arasında ne fark olduğunu ve hangisini kullanmam gerektiğini anlayamadım. Sonrasında ise kendimi nasıl geliştirebilirim?

Premiere daha çok video düzenelemeye uygun, After Effects ise şekilli şukullu efektler için uygun diye biliyorum.

Premiere Pro tercihen uzun videolarda kesme, birleştirme, renk ayarlaması gibi düzenlemeler yapmanı sağlıyor. After Effects ise önceden düzenlenmiş olan bir videoya görsel efekt, animasyon eklemeni sağlıyor. Yanlışım veya eksiğim varsa düzeltiniz.

Premiere daha çok video düzenelemeye uygun, After Effects ise şekilli şukullu efektler için uygun diye biliyorum.
Teşekkür ederim

Premiere Pro tercihen uzun videolarda kesme, birleştirme, renk ayarlaması gibi düzenlemeler yapmanı sağlıyor. After Effects ise önceden düzenlenmiş olan bir videoya görsel efekt, animasyon eklemeni sağlıyor. Yanlışım veya eksiğim varsa düzeltiniz.
anladımm sağolun

Dostum selam, Premiere Pro birçok videoyu basit bir şekilde bir araya getirmeni sağlar. Videoların ham hallerini işlemek için en uygun programlardan bir tanesidir. After Effects ise bu birleştirdiğin videoları daha ileri bir seviye taşıman noktasında yardımcı olur.

Ancak şu yanılgıya düşmek kesinlikle yanlıştır,
Premiere Pro, basit kullanımlarda evet basit bir programdır lakin üst düzey kullanmak için kendini geliştirmeye adarsan bir süre sonra sana After Effects'ten daha harika sonuçlar çıkartabilir.

Verebileceğim tavsiye ise Premiere Pro üzerinde profesyonelleştikten sonra After Effects'e geçmendir. Tabii bu arada tüm programları da (Photoshop dahil) bir arada kullanmak ve birbirleri arasında yaratıcılığı tetikleyen geçişler yapmayı ihmal etmemek gerekir :)

Geri
Yukarı