Age of Empires 4 için sistem yükseltme

YogurtluMantı

Hectopat
Elimdeki parçaları aşağıya bırakıyorum. Age of Empires 4'ü en yüksek ayarda 1080p 60FPS almak istiyorum. Neleri değiştirmeliyim? Bütçe sorunum yok ama gereksiz harcama yapmak istemıyorum.
İşlemci: i5 6402P.
Anakart ASUS B150m-a/m.2
Ekran kartı: RX 460 4 GB.
RAM: Corsair 8 GB 2400MHz DDR4.

Fikrim, i5 7600 vs RX 480 alıp üstüne 8 GB RAM daha eklersem olur sanırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
7400-7600 gibi işlemcilerin kurtaracağını sanmıyorum. 6800HS-3060'lı dizüstü ile AoE 2 Defintive sürümünde en yüksek ayarlarda kalabalık savaşlarda 60 FPS üstü kalamadığım oluyor.

Elimdeki parçaları aşağıya bırakıyorum. Age of Empires 4'ü en yüksek ayarda 1080p 60FPS almak istiyorum. Neleri değiştirmeliyim? Bütçe sorunum yok ama gereksiz harcama yapmak istemıyorum.
İşlemci: i5 6402P.
Anakart ASUS B150m-a/m.2
Ekran kartı: RX 460 4 GB.
RAM: Corsair 8 GB 2400MHz DDR4.

Fikrim, i5 7600 vs RX 480 alıp üstüne 8 GB RAM daha eklersem olur sanırım.

En son cümlede RX 480 yazmışım, RX 580 olacak o.

7400-7600 gibi işlemcilerin kurtaracağını sanmıyorum. 6800HS-3060'lı dizüstü ile AOE 2 defintive sürümünde en yüksek ayarlarda kalabalık savaşlarda 60 FPS üstü kalamadığım oluyor.

Ne önerirsin? Age of Empires da işlemciye de çok yük biniyor sanırım. RX 580 alıp her şeyi high a çekersem kurtarır diye düşünmüştüm.

Strateji oyunlarının biraz o olayı o maalesef. Düşük sistemlerde bile çalışır ama yüksek FPS oynamaya devam etmek için güçlü sistem gerekir. Bahsettiğin güncellemeler ile oyun daha akıcı hale gelir muhtemelen ancak en yüksekte 60 üstü bir hedef olmasın. Onun için komple bir yeni sistem gerekir muhtemelen.

Strateji oyunlarının biraz o olayı o maalesef. Düşük sistemlerde bile çalışır ama yüksek FPS oynamaya devam etmek için güçlü sistem gerekir. Bahsettiğin güncellemeler ile oyun daha akıcı hale gelir muhtemelen ancak en yüksekte 60 üstü bir hedef olmasın. Onun için komple bir yeni sistem.

Elimdekini satıp yenisini de alabilirim. Bütçe sorunum yok. Sadece gereksiz masraf etmek istememiştim. İlla 60 FPS olmasa da olur ama düzgün grafiklerde rahat akıcı kasmadan oynamak istiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı