AIDA64 test sonuçları nasıl?

Doğukan Vrl

Hectopat
Arkadaşlar test sonuçları hakkında ne düşünüyorsunuz? Laptop garantiye gitti anakartı değişti ve daha yeni termal macun bakımı vs. yaptılar ama NFS Heat oynarken 88 derecelerde geziyor anlık bazen 97 gördüğü oluyor.
Oda sıcaklığı ılık ne çok soguk ne boğucu sıcak.
Harici bir soğutucu stant kullanmıyorum.
Laptop özellikleri.
Acer Nitro 5 an515-44 r6zw
GTX 1650 Ti.
Ryzen 5 4600H.
16 GB RAM.
500GB SSD.

Dosya Ekleri

• IMG_20221020_155703.jpg
    IMG_20221020_155703.jpg
    83,9 KB · Görüntüleme: 63
Nitro serisinin soğutması iyi fakat stand kullanmanızı öneririm 4 egzoz çıkışı var ama sadece alt taraftan hava çekmeye çalışıyor fanlar. Soğutucu alıp cihazı rahatlatırsanız sıcaklık değerleri bu kadar yukarıda olmayacaktır.

Nitro serisinin soğutması iyi fakat stant kullanmanızı öneririm 4 egzoz çıkışı var ama sadece alt taraftan hava çekmeye çalışıyor fanlar. Soğutucu alıp cihazı rahatlatırsanız sıcaklık değerleri bu kadar yukarıda olmayacaktır.

Anladım, sogutucu alıp değerlerin değişimi hakkında bu konuyu bilgilendiririm. Teşekkürler.

Soğutucu ile denedim ve sıcaklıklarda bir değişim yok, oda sıcaklığı serin. Garantide termal pedler açıldığı için işlevlerini yitirmiş olabilirler mi acaba? Çünkü benimki de dahil bazı laptoplarda silikon gibi termal pedler kullanmışlar, fotosunu aşağıya bırakırım.
Kullandığım soğutucu: EMPIRE GAMING - Turboost Alüminyum Oyun Laptop için soğutucu – Soğutma pedi 12 ila 17 inç – 5 ile uyumlu – sessiz vantilatör-5 ergonomik ayarlanabilir yükseklik mavi LED USB : Amazon.com.tr: Bilgisayar

Dosya Ekleri

• stabilitytest2.png
    stabilitytest2.png
    191,4 KB · Görüntüleme: 33
  • Adsız.png
    Adsız.png
    1,2 MB · Görüntüleme: 37
Son düzenleme:

Geri
Yukarı