AIDA64 stability test sonuçları nasıl?

Çok dolmuş olabilir içi toz vs ondan yapabilir. Eğer toz yoksa macun kurumuş olabilir. Kötü bir macun sürüldüyse.

MX-4 kullandım.

Bir daha test yaptım bu sefer öyle bir hata vermedi 10dakika yeterliymiş. 10dakikanın sonunda işlem sonuçları şimdi bir sıkıntı var mı?

Dosya Ekleri

• test 1.PNG
    test 1.PNG
    40,3 KB · Görüntüleme: 26
  • test 2.PNG
    test 2.PNG
    70,5 KB · Görüntüleme: 19
Son düzenleme:
MX-4 kullandım.

Bir daha test yaptım bu sefer öyle bir hata vermedi 10dakika yeterliymiş. 10dakikanın sonunda işlem sonuçları şimdi bir sıkıntı var mı?

Şimdi ki test de 78 derece Max çıkmış
Tutarsızlık var ya programdan kaynaklı ya sensörlerden kaynaklı bilemiyorum bu test de Max 78 görünüyor.

Şu anlık sıkıntı yok yani.

Hocam tam bir yorum yapamıyorum neden derseniz? Mesela ben aynı testi yapsam hep aynı sonuç çıkar. Stabilite budur. Ama sizde biri farklı biri farklı.
Arada çok fark çıkmış neden böyle bir şey diyemem. Program mı hatalı veya başka bir şey mi? Sensör mü doğru ölçmüyor? O nedenle bir yorumda bulunamıyorum olmazsa başka programlar ile deneyin derim mesela Cinebench R23 ile arkada sıcaklıklara HWMonitor gibi programlarla bakmanızı tavsiye ederim.

1684967513648.png

Mesela Cinebench çalışırken HWMonitor programından takip edin burada package kısmına bakacaksınız. Orası ne kadar oluyor ne kadar çıkıyor? Gerekirse 2 kez test edebilirsiniz. CPU Z programında bench kısmı var.

1684967660502.png

Cinebench yapamam derseniz bu CPU-Z programında üstte bench kısmından altta stress CPU var ona basıp deneme yapın HWMonitor'den sıcaklıklara takip edin.
Önerebileceğim bunlar.

Geri
Yukarı