Ailem ve ben çok yalnızız

Ecthelion12

Centipat
16 yaşındayım. Sürekli olarak gezip takıldığım 3-4 arkadaşım var ama hiç akrabam yok. Az sayıda olan akrabalarımla da babam küstü ve onlarla da iletişimimiz kesildi. Eve hiç misafir gelmiyor. Ev müstakil ev zaten komşu da yok. Yani arkadaşla bir yere kadar. Mahalle de ve akrabalarımla samimi olduğum bir hayat isterdim ama nasip olmamış. Annem evde çok sıkılıyor ve ben onun adına çok üzülüyorum. Ne tavsiye edersiniz sizce çok mu abartıyorum?

Bu 3-4 arkadaşınla evlerine gidecek kadar samimiysen eğer zamanla ailecek de gidebilirsiniz. Benim mesela anaokulu zamanından kalma arkadaşımın annesiyle annem hala görüşürdü, misafirliğe giderdik.

Akrabaların olsaydı keşke olmasaydı derdin dostum, üst ve alt komşu yüzünden ise evde kısıtlanırdın, hetkesin isteyeceği hayatı yaşıyorsun :D
Akrabalar, komşular yardım için varlar. Bir gün kötü olay yaşanınca kimden borç alacaksın? Kim senin yardımına koşacak? Yakının koşacak arkadaşın koşacak.

Bu 3-4 arkadaşınla evlerine gidecek kadar samimiysen eğer zamanla ailecek de gidebilirsiniz. Benim mesela anaokulu zamanından kalma arkadaşımın annesiyle annem hala görüşürdü, misafirliğe giderdik.
Evet arada git gel yapıyoruz zaten ama anneleri çok eglenceli ve kafa insanlar değiller. Annem genellikle kız kardeşimin arkadaşlarının anneleriyle daha yakın. Yine de bu durum kafi değil şahsımca. Anne ya da baba tarafından oluşturulmuş bir çevre şart. En azından kendileri için bunu isterim

5 dakika düşünüp dur. Akrabalar, komşular neden var? Arkadaşlar neden var? Ha eğer cebine harçlık koyan bir akraba, oda yesin diye ek hamur ayırıp ekmek getiren bir komşu, yemek ısmarlayayım da aç kalmasın diyen bir arkadaşın yok ise, bunu bilemem.
Bencede bilemezsin 😀

Akrabaların olsaydı keşke olmasaydı derdin dostum, üst ve alt komşu yüzünden ise evde kısıtlanırdın, hetkesin isteyeceği hayatı yaşıyorsun :D
Onu bilemeyiz dostum çok iyi insanlarla denk gelebilir sıkıntılı insanlarda.
Mesela bana denk gelen komşuların çoğu aksi insanlar bahçede kedileri beslememden tutun hayvanlar su içsin diye bahçenin kenarına koyduğum su kabına dahi laf söyleyip şikayet ediyorlar.
Bugün koyduğum su, yemek kabını sonraki gün aynı yerde bulamıyorum çünkü çöpe atıyorlar.
En üst katta oturuyorum adam alt kattan üst kata çıkıp kapımı çalıp bu ayakkabılar niye burda içeri alın diyor.
Diyorum burası en üst daire seninle ne alakası var cevapta veremiyor her türlü insan var yani.

Onu bilemeyiz dostum çok iyi insanlarla denk gelebilir sıkıntılı insanlarda.
Mesela bana denk gelen komşuların çoğu aksi insanlar bahçede kedileri beslememden tutun hayvanlar su içsin diye bahçenin kenarına koyduğum su kabına dahi laf söyleyip şikayet ediyorlar.
Bugün koyduğum su, yemek kabını sonraki gün aynı yerde bulamıyorum çünkü çöpe atıyorlar.
En üst katta oturuyorum adam alt kattan üst kata çıkıp kapımı çalıp bu ayakkabılar niye burda içeri alın diyor.
Diyorum burası en üst daire seninle ne alakası var cevapta veremiyor her türlü insan var yani.
Evet hocam, aynı tipler banada denk geldi.

Yeni konular

Geri
Yukarı