Ailemi bilgisayar almaya nasıl ikna ederim?

İskender kebap

Hectopat
Daha fazla  
Lise ikiye gidiyorum elimde sekiz yıllık bir laptop var. Donanımı çok eski olduğu için oyun oynatamıyor. Ailemin ortalama bir bilgisayarı almaya maddi durumu yeter ve derslerim iyi. Ama babam ikna edilmesi zor bir adam öyle bir öneri verin ki kesinlikle almalıyım desin.

Lise ikiye gidiyorum elimde sekiz yıllık bir laptop var. Donanımı çok eski olduğu için oyun oynatamıyor. Ailemin ortalama bir bilgisayarı almaya maddi durumu yeter ve derslerim iyi. Ama babam ikna edilmesi zor bir adam öyle bir öneri verin ki kesinlikle almalıyım desin.

İkna edemezsin Geforce now kullanmayı dene olmazsa internet upgrade istersin.

İkna edemezsin GeForce Now kullanmayı dene olmazsa internet upgrade istersin.

Kullanıyorum ama internetim 8 Mb 75 TL 12 Mb'e 10 TL fark koyuyorlar. Yükseltmek bence mantıklı değil.
Arkadaşım parası az olabilir. Ben 12 yıllık bir PC kullanıyorum. Çok zorlama anneni babanı. Babanı önüne al baba oğul konuşun isterseniz.

Babamı hiç zor duruma sokmak istemiyordum yazın çalışıp alacaktım ama virüs olayları çıktı. Babam yazın beni işe vermez zaten şu an alabilecek bütçesi var arabayı sattı

Öncellikle ailene sana karşı dürüst olmalarını ve neden bilgisayar alamadıklarını sor. Eğer bütçe yönlü bir sıkıntı varsa ailenden bir limit alıp o limite göre 2. el bir bilgisayar da toplayabilirsin. Eğer senin okul performansının düşeceğini düşünüyorlarsa onlara oyun oynamak herkesin hakkı çalışkan insanlar robot değiller onlar da oyun oynuyorlar ya da bunun kontrolünü yaparım diyebilirsin. Ailenden alacağın cevap a göre pek çok ikna etme şeçeneği var.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı