Ailemi bilgisayar almaya nasıl ikna ederim?

Bu site ne üzerine bir iş yapılarak kazanç kapısı açıyor acaba?
Bir takım hesaplamaları aynı anda bir çok bilgisayara yaptırıp işleri hızlı bitirmek istiyorlar sanırsam. Bitcoin mining de olabilir. Eski bir bilgisayarın buradan çok para kazanacağını sanmam.

Hiçbir baba veya anne evladımdan şu eksik olsun şeklinde bakmazlar.

Alamıyorsa ailen vardır bir sebebi. Dışarıdan her şey toz pembe gözükebilir fakat babaların, annelerin kısaca aile büyüklerinin gözünden bakacak olursak onlar da aile yönetiyorlar ve belirli sorumlulukları var. Ailenin maddi olarak ne durumda olduklarını bilmediğim için kesin bir şey diyemeyeceğim bu konuda.

Senin de yaşın zaten yavaş yavaş geliyor. Yazları 18 yaşını geçince bir yerde çalışabilirsin ve kendi paran ile alırsan daha çok mutlu olursun bilgisayarını.

Alamıyorlarsa ısrar etme derim ben.

Babam şu şekilde bir rehber hazırlamış, okumanı tavsiye ederim.

Hiçbir baba veya anne evladımdan şu eksik olsun şeklinde bakmazlar.

Alamıyorsa ailen vardır bir sebebi. Dışarıdan her şey toz pembe gözükebilir fakat babaların, annelerin kısaca aile büyüklerinin gözünden bakacak olursak onlar da aile yönetiyorlar ve belirli sorumlulukları var. Ailenin maddi olarak ne durumda olduklarını bilmediğim için kesin bir şey diyemeyeceğim bu konuda.

Senin de yaşın zaten yavaş yavaş geliyor. Yazları 18 yaşını geçince bir yerde çalışabilirsin ve kendi paran ile alırsan daha çok mutlu olursun bilgisayarını.

Alamıyorlarsa ısrar etme derim ben.

Normalde bu yaz işe girip kendim bilgisayar alacaktım ama yaz tatilinde muhtemelen açık iş yeri olmaz. Olsa dahi virüs aşısı muhtemelen olmayacağı için evden dışarıya adım attırmaz. Babamın maddi durumu var. Elinden para almaya dahi utanıyorum ama seneye yazın işe girmek yerine üniversiteye hazırlanmak istiyorum bu yüzden onlara aldırma kararı aldım.

Lise ikiye gidiyorum elimde sekiz yıllık bir laptop var. Donanımı çok eski olduğu için oyun oynatamıyor. Ailemin ortalama bir bilgisayarı almaya maddi durumu yeter ve derslerim iyi. Ama babam ikna edilmesi zor bir adam öyle bir öneri verin ki kesinlikle almalıyım desin.
Ailenin maddi durumu iyi ise aldığın harçlıktan biriktir. Parça parça al derim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı