Ailevi değerlerime küfür eden kişiye ne yapmalıyım?

RYUGA162

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, bir süre önce kardeş dediğim çocuklarla aramda saçma sapan bir kavga oldu. Biraz hatalıydım ve kendilerinden özür dilemek için WhatsApp grubumuzdan yazdım. Fakat ben özür dileyince bunlar sırf egosunu tatmin etmek ve canımı yakmak için anneme küfür etti. Okulda karşılaşacağız. Benim istediğim dövmek tabii ki ama döversem ne gibi sorunlarla karşılaşırım? Okulun bitişine 1 ay kala bela almak istemiyorum.

Şahsıma küfür etseler muhatap olmadan konuyu kapatacağım ama anneme etmeleri aşırı derecede sinirimi bozdu, uyuyamadım dahi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba, bir süre önce kardeş dediğim çocuklarla aramda saçma sapan bir kavga oldu. Biraz hatalıydım ve kendilerinden özür dilemek için WhatsApp grubumuzdan yazdım. Fakat ben özür dileyince bunlar sırf egosunu tatmin etmek ve canımı yakmak için anneme küfür etti. Okulda karşılaşacağız. Benim istediğim dövmek tabii ki ama döversem ne gibi sorunlarla karşılaşırım? Okulun bitişine 1 ay kala bela almak istemiyorum.

Şahsıma küfür etseler muhatap olmadan konuyu kapatacağım ama anneme etmeleri aşırı derecede sinirimi bozdu, uyuyamadım dahi.
Büyüyebilirsin.

Büyüyebilirsin cidden. Üstteki arkadaş doğruyu söylemiş. Bunun için bile konu açıyorsun. Kendi başına sorunlarını çözmelisin. Her şeyi hazırdan bekleme. Ama yine de tavsiye vereyim. Engelleyebilirsin mesela? Hayatından çıkarabilirsin, korkma. Ne dersin?

Dövünce eline ne geçecek, ha onu geçtim dövüş bilmiyorsan kimseye bulaşma içinden geçerler sakat kalırsın sonra al başına dert.

Milleti dövmek öyle 2-3 yumruk atmakla olmuyor yalnız. Eğer istemiyorlarsa boş ver zorla mı arkadaşlık kuracaksın.

İstedikleri her şeyi söylesinler. Onlar aileme dil uzattı diye ailem öyle olmuyor.
Kendini ifade etmek yerine şiddete eğilecek olan ve karşı tarafın ailesine dil uzatanlar zayıf kişiliklerin başvurduğu yöntem. Çünkü bu en kolayı. Sen aklını kullan.
Dert etmene gerek yok.

İleride birçok şey yaşayacaksın, bitmez dediğin dostlukların bittiğini, yapmaz dediğin insanların neler çevirdiğini görüp yaptığın iyilikler için yapmasaymışım da olurmuş diyeceksin.

Akıllı davran, o kişiyle haberi bile yokken kafanda vedalaş. Çünkü senden gelecek açıklamayı hak etmiyor, sen de birini dövdükten sonra başına bela almayı hak etmiyorsun.

Son düzenleme:
Dert etmene gerek yok.

İleride birçok şey yaşayacaksın, bitmez dediğin dostlukların bittiğini, yapmaz dediğin insanların neler çevirdiğini görüp yaptığın iyilikler için yapmasaymışım da olurmuş diyeceksin.

Akıllı davran, o kişiyle haberi bile yokken kafanda vedalaş. Çünkü senden gelecek açıklamayı hak etmiyor, sen de birini dövdükten sonra başına bela almayı hak etmiyorsun.
Sizin de böyle nasihat vermenizi haketmiyor.
Klasik ergen ve yeni nesilin saçma kişilerinden kendisi düşünemiyor mu?

Dert etmene gerek yok.

Haklısınız hocam, Zaten kavgacı biri değilim. Aynı sınıftayız bu şahıslarla. Dediğim gibi bana küfür etseler umrumda olmazdı da 18 yıllık hayatımda ilk kez hasta anneme küfür yediğim için 3 gündür gözüme uyku girmiyor. Diğer arkadaşlara cevap vereyim, illa döveceğim diye açmadım bu konuyu. Sadece daha iyi fikriniz var mı diye öneri için açtım.

Sizin de böyle nasihat vermenizi haketmiyor.
Klasik ergen ve yeni nesilin saçma kişilerinden.
Beni ne kadar tanıyorsun da klasik ergen olduğumu söyleyebiliyorsun? Bir önerin yoksa cevap yazmak zorunda değildin.

Haklısınız hocam, zaten kavgacı biri değilim. Aynı sınıftayız bu şahıslarla. Dediğim gibi bana küfür etseler umurumda olmazdı da 18 yıllık hayatımda ilk kez hasta anneme küfür yediğim için 3 gündür gözüme uyku girmiyor. Diğer arkadaşlara cevap vereyim, illa döveceğim diye açmadım bu konuyu. Sadece daha iyi fikriniz var mı diye öneri için açtım.

Beni ne kadar tanıyorsun da klasik ergen olduğumu söyleyebiliyorsun? Bir önerin yoksa cevap yazmak zorunda değildin.

Ben sana hiçbir şey yapmaman gerektiğini söyledim.
O insanın ettiği küfürü niye kafana takıyorsun ciddiye alıncak bir insan bile değil demek ki.

İstediği dövmekmiş 🤣
Saçma sapan hareketleri düşünceleri bırakıp insanları takmamayı öğrenip olgun davranmalısın.
Bu düşünceler 3-4 yaşındaki çocuğun düşünceleri.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı