Çözüldü AirPods 3. nesil %70 ses seviyesinde baslar sol kulaklıktan patlak geliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

sdrtech

Centipat
Daha fazla  
AirPods 3. nesil kullanıyorum. Bas seven birisiyim. Spotify'da şarkı dinlerken ekolayzerde bas arttırıcı modda şarkı dinlerim. Ses seviyesi %70'in üstünde açmadım hiç. 2 gündür şunu fark ettim ki aynı şarkıyı dinlememe rağmen bas seslerinde sol kulaklıktan bas patlak geliyor. Düşük ses seviyesinde fark edilmiyor ama ses seviyesini %70 civarına getirince patlak bir ses geliyor. Sağ kulaklıkta böyle bir sorun yok. Cihazı sıfırlayıp tekrar bağladım ama sorun çözülmedi. Kulaklığı temizlerken çok dikkat ettim, kulak çöpünü izopropil alkole çok az batırıp hafif kuruduktan sonra temizleyip kuruturdum. Aldığım günden beri böyle yaptım ayda 1 kere hiçbir sorun yaşamadım. Dediğim gibi sorun baslı şarkılarda meydana geliyor ve sadece sol kulaklıkta. Sesi 70-75 desibel civarına getirince böyle oluyor. Garantisi devam ediyor Teknosa bayisinden almıştım sizce ne yapmalıyım? Yaşadığım bölgede Apple servisi yok Teknosa'ya götürürsem onlar ileteceğini söylenişlerdi. Onarım veya değişim yaparlar mı sizce? 3 aydır kullanıyorum, kullanıcı hatası olduğunu düşünmüyorum.

Çözüm
Ses ayarlarından kulaklık güvenliği açık mı bakar mısınız?

Ses ve dokunuş - Kulak Güvenliği - Yüksek sesleri azalt
Ses ayarlarından kulaklık güvenliği açık mı bakar mısınız?
Bu şekilde görünüyor.

Sesi 80 desibel altına ayarlayınca sorun bir tık düzeldi gibi şu an deniyorum. Ama o ekranda ayarı 90desibel ve üstüne getirince tekrar sorun devam ediyor.

Dosya Ekleri

• 44C0B535-3ABB-4F29-8E50-25063EA8E1E8.png
    44C0B535-3ABB-4F29-8E50-25063EA8E1E8.png
    116,9 KB · Görüntüleme: 94
Bu şekilde görünüyor.

Sesi 80 desibel altına ayarlayınca sorun bir tık düzeldi gibi şu an deniyorum. Ama o ekranda ayarı 90desibel ve üstüne getirince tekrar sorun devam ediyor.

Vallahi o konu benim de anlamadığım bir konu maalesef. 2 yıl boyunca hiçbir Bluetooth hopörlerine benim telefonumu bağlamadım çünkü sesi fullesem dahi az çıkıyordu. Sonra bir şekilde bu ayarı keşfettim ve bunu kapatınca anladım ki her şeyin sesini telefon kısıyormuş. Eğer bir hoparlöre bağlanırsanız ve ses az çıkarsa bu ayarı kapatacağınız aklınızda bulunsun.

Vallahi o konu benim de anlamadığım bir konu maalesef. 2 yıl boyunca hiçbir Bluetooth hopörlerine benim telefonumu bağlamadım çünkü sesi fullesem dahi az çıkıyordu. Sonra bir şekilde bu ayarı keşfettim ve bunu kapatınca anladım ki her şeyin sesini telefon kısıyormuş. Eğer bir hoparlöre bağlanırsanız ve ses az çıkarsa bu ayarı kapatacağınız aklınızda bulunsun.

Tamam teşekkür ederim söyledikleriniz çok yardımcı oldu zaten kulak sağlığı için en fazla 75 80 desibelde dinlerim bazen şarkıya kendimi kaptırıp yükses sese getiriyordum benim adıma da iyi oldu kulaklıktaki sorun da meydana gelmiyor çok teşekkürler tekrardan 🙂

Yeni konular

Geri
Yukarı