AirPods'lar neden bu kadar kazık?

II. Wilhelm

Hectopat
Makaleler
2
Tamam, Apple zaten ürünlerini pahalı fiyatlara satıyor. Bunu biliyoruz. Lakin iPhone'lar ve Macbook'lar yine de muadillerine hem yazılımsal hem de donanımsal olarak kafa tutabiliyordu. Ben de bu konuda başarılı buluyorum Apple'ı. Fakat AirPods'larda durum çok tuhaf. Dalga geçer gibi, çok ciddi fiyatlara özellikleri azaltmış kulaklık satıyorlar. Buyrun, siz de inceleyin:
( Kaynak Versus.com )

IMG_20230525_113124.jpg
IMG_20230525_113150.jpg
IMG_20230525_113310.jpg
IMG_20230525_113348.jpg
IMG_20230525_113052.jpg
IMG_20230525_113108.jpg

Son düzenleme:
Dosya ekiniz çalışmıyor.
Güncelledim.

Hocam Samsung'da da aynı özellikler var gözüküyor ama Apple daha dengeli ses ve daha net ses sunuyor.
Daha net ses sunduğunu sanmıyorum çünkü özelliklerinin üstüne çıkmış olur o zaman. Apple'larla elbette daha uyumlu çalışacaktır. Ama ses kalitesinde sunduğunun üstüne çıkamaz, sunduğu da çok pahalı fiyata standart ses kalitesi.

Ben telefon konusunda da katılmıyorum. Fiyat politakaları sebebiyle oluşan uçurum fark için ya çok zengin olmalısınız ya da sık telefon değişen biri için değerini az kaybetmesinden kaynaklı alacaksınız. Çok saçma fiyatlara sahip Apple ürünleri 2 yıldır ki bu yıl daha da arşa cıktı. S10'dan gectim 13'e ve dendiği gibi yazılım konusunda abartılacak fark yok.

Güncelledim.

Daha net ses sunduğunu sanmıyorum çünkü özelliklerinin üstüne çıkmış olur o zaman. Apple'larla elbette daha uyumlu çalışacaktır. Ama ses kalitesinde sunduğunun üstüne çıkamaz, sunduğu da çok pahalı fiyata standart ses kalitesi.
Bir şeyi bilmeden neden beğenmedime basıyorsunuz ki. Önce kullanın sonra beğenmeyin. Ben yardımcı olmak istiyorum siz haytalık yapıyorsunuz.

Bir şeyi bilmeden neden beğenmedime basıyorsunuz ki. Önce kullanın sonra beğenmeyin. Ben yardımcı olmak istiyorum siz haytalık yapıyorsunuz.
Kullandığım için yorum yapıyorum. AirPods 2 ve 3. nesili denemiş bir kullanıcıyım. Özgür irademle beğenip beğenmemeyi de bırakın kendim karar vereyim :D. Peki ben haytalık yapmış olayım sıkıntı değil :)

Çünkü Apple. :D İstedikleri kâr oranlarıyla satış yapabilme lüksleri var, ekosistem avantajından dolayı her daim istediği müşteri kitlesine ulaşabilecek durumdalar. Oyun için aldığım masaüstü bilgisayarlar hariç yıllardır Apple ürünlerini kullanıyorum, ekosistemdeki her cihaz birbirleriyle o kadar uyumlu ki hiç diğer ürünlere bakma ihtiyacım olmadı. Alışkın olduğum ekosistem bu, maceraya gerek yok diyorum.

Tabii bu bazı ürünlerde benzer fiyatlarda başka markaların özellikleri daha iyi modellerinin alınabileceği gerçeğini değiştirmiyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı