Airties Air 5650 Modemi Doping internet ile kullanabilir miyim?

daghanx

Kilopat
Yer
Ermenek
Daha fazla  
Arkadaşlar 1 sene kadar önce ttnet kullanıyordum. Sonra başka bir eve geçtim ve internet bağlantımı Ttnet'den Doping'e geçtim. Ttnet bana Air 5650 modemi bana bıraktı. Sanırım bir tür kilit var ve bu modemi Doping servis sağlayıcısı ile kullanamıyorum. Bu kilidi kaldırmanın bir yolu var mı? Biraz araştırma yaptım ancak net bir açıklamaya ulaşamadım.
Konuyu yanlış yere açtıysam kusura bakmayın lütfen.

1. Modeminizle uyumlu kilitsiz firmware varsa onu yükleyin.
  2. Altta "TTNET dışındaki servis sağlayıcıları dışında kullanmak için tıklayın" gibi bir seçenek var mı?

Altta derken nereyi kastediyorsun onu anlamadım ama arayüzde servis sağlayıcı kısmında standart ve ttnet seçeneği var. O firmware varsa nasıl yükleyeceğim nerden bulacağım.

Airties sitesinde bir şey buldum yüklemeyi nasıl yapacağım ve firmware bu mu?

Standart yazan yerde 2 seçenek var biri ttnet biri standart.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    25,9 KB · Görüntüleme: 1.072
Altta derken nereyi kastediyorsun onu anlamadım ama arayüzde servis sağlayıcı kısmında standart ve ttnet seçeneği var. O firmware varsa nasıl yükleyeceğim nerden bulacağım.

Airties sitesinde bir şey buldum yüklemeyi nasıl yapacağım ve firmware bu mu?

Standart yazan yerde 2 seçenek var biri ttnet biri standart.
Standart olabilir bir deneyin bakalım.

Tabi TTNET sunduğu yavaşlıkla standart olmadığı için :D Şaka şaka bu işin esprisiydi. Eğer standart seçeneği oluyorsa başka firmware vs. yüklemek gerekmez.

O standart olanını indirin ve "Yazılım Güncelleme" kısmından cihaza gönderin.

Ne yazık ki olmadı ya. Airties ile iletişe geçtim mail yolu ile umarım bir çözüm sunarlar. Firmwareyi nasıl yükleyeceğim acaba?

Tamam, takipteyim. :matrix:

Ne yazık ki olmadı ya. Airties ile iletişe geçtim mail yolu ile umarım bir çözüm sunarlar. Firmwareyi nasıl yükleyeceğim acaba?

"Araçlar" kısmına bakın. Bende Airties AP-302 var ve araçlar kısmında "Yazılım Güncelle" butonuna basıp indirdiğim firmware dosyasını cihaza yükledim. Gerçi kendisi modem bile değil gariban bir Wi-Fi vericisinin teki :D İşimi de görüyor.

Airties'in sitesinden indirdiğim firmware standart sürümünü yükleme yapamıyorum. İmza geçersiz diyor ancak ttnet sürümünü yapabiliyorum nasıl kaldıracaz bu kilidi. :)

Olay çok kolaymış. Aşağıdaki yolu izledikten sonra kullanıcı adınızı ve şifrenizi girip kullanabilirsiniz.
192.168.2.1 - Hızlı Kurulum - Modeminizi Başka Bir İnternet Servis Sağlayıcısı İle Kullanmak İstiyorsanız Tıklayın
Konu kilitlenebilir teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı