Akım korumalı prize 3'lü priz bağlanırsa koruma sağlar mı?

Captan.Max

Picopat
Yer
Turkey/İstanbul
Merhaba, linkte attığım prizi alacağım. Sorum şu, akım korumalı prize 3'lü priz takacağım. O prize telefon şarjı falan dolduruyorum. O 3'lü prize de 6'lı priz takacağım bilgisayarım için. Sizce koruma sağlar mı, elektrik gittiğinde PC'ye zarar gelir mi?

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, linkte attığım prizi alacağım. Sorum şu, akım korumalı prize 3'lü priz takacağım. O prize telefon şarjı falan dolduruyorum. O 3'lü prize de 6'lı priz takacağım bilgisayarım için. Sizce koruma sağlar mı, elektrik gittiğinde PC'ye zarar gelir mi?

Eki Görüntüle 2180765

Sadece PC'nin Power kablosunu akım korumalı prize taksanız nasıl olur?

Eki Görüntüle 2180765
Zarar vermez lakin bir şartla. 6'lı prizin 6'sını + 3'lü prizin 3'ünü de aynı anda kullanmaman şartı ile. Bu prizlere fön makinesi, çamaşır veya bulaşık makinesi benzeri yüksek Watt çeken cihazları kesinlikle bağlama. Prizlerin Watt sınırını geçmediğin sürece sıkıntı olmaz. Bağlayabilirsin.

Ben böyle bir durumda olsaydım şöyle yapardım. 3'lü prizi 6'lıya bağlar, altılı prizi şebekeye bağlardım. Üçlü prizin birine de akım korumalı prizi bağlardım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı