Akü ömrü ne kadardır?

Fabrika çıkışlı akü ile yedek parça akünün kalitesi farklı fabrikanın taktığı her parça sizin sanayiden aldığınız parçadan çok daha kaliteli bu yüzden fabrikanın taktığı akü 5 yıl gidebilirken sizin sonradan taktirdiginiz akü 2-3 yılda fişi çekebilir. 1 hafta önce 1 buçuk yıllık povver marka aküm bitti takviye yaptık o gün kullandım sonra yine marş basmadı araba gidip varta marka akü alıp taktım kullanıyorum şuan. Benden önceki sahibi povver marka akü takmis ben aracı aldigimda 6 aylıktı akü 1 yıldırda ben kullanıyorum fişi çekti.

Geçen hafta arkadaşla arabada müzik dinledik 1 saat ve akü boşaldı. Takviye yaptık. Düzeldi. 1 hafta sonra hiçbir şey yapmamamıza rağmen akü yine boşaldı. Araba haftada 3 kez geziyor. Markası Erdil, 2020 Eylül ayında almıştık. Bu 3-4. ye sorun çıkarışı. Araba geçen sene her gün kullanılıyordu yine bitmişti. Bu son olaydan sonra aldığımız yere gittik ve teste soktuk. 12V akü bu arada testte 8V çıktı. Ölmüş akü dediler ve babam yeni akü taktırmış. 2 yılda bozulması normal mi?
Dostum maalesef akün ölmüş. Bu akü sürekli böyle biterek seni mağdur edecektir.
Kendi aracımda müzik + 2 telefon şarj ile en az 2 saat akünün dayandığına defalarca şahit oldum.
Normal bir akünün ömrü 4, en fazla 5 yıldır.
Kendi aracımda "Hugel" marka akü kullanıyorum ve oldukça memnunum.

Kullanıma bağlı değişir. Şarj ve deŞarj durumuna veya sıcaklığa göre. 1 senede de perte çıkabilir 5 sene de dayanabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı