Alfa Romeo 156 1.6 TS alınır mı?

TwoBee

Kilopat
Süper Moderatör
Makaleler
13
Yer
LTBR
Daha fazla  
4-500 bin TL civarı satılan araçlara bakıyorum; Clio 3, Punto gibi düşük segment araçlar bulunabiliyor ancak. 156 da çocukluktan beri sevdiğim bir arabadır. Bir tane alayım diyorum. Bilgisi deneyimi olan, daha önce kullanan var mıdır?

Lütfen kulaktan dolma "parçası pahalıymış, arıza yapıyormuş, masraf açar boşver Clio al" gibi laflarla yorum yapmayın. Araç hakkında deneyimi olanların yorumunu merak ediyorum.

Son düzenleme:
Kıyak araba lakin almanızı önermiyorum hocam. Maalesef ne yazmayın dediyseniz onları hepsine katılıyorum :) bu bütçelerde temizini bulmanız zor.

Yeri gelmişken anlatayım, tanıdık bir arkadaş 156 alacağım diye tutturdu. Ne kadar ısrar etsem de dinletemedim aldı geldi. Kırmızı araba, jilet. Buluştuk bir gün, oturduk bir şeyler içtik derken arabaya geçelim turlayalım dedik. Araba çalışmıyor, vitese geçmiyor. Kaç ustaya gitti sorunu hala çözemedik. Arabayı mahsus yokuş aşağı park ediyoruz ittirmeyince çalışmıyor araba...

Bir tık uzun oldu temizi olmadığı müddet bu arabayı almayın, aldırtmayın. Bu bütçede 308 öneririm, uzun yolda yormuyor insanı. Eski araba, canınızı yakar keyif almak yerine.

Temiz kullanılmış, bakımları aksatılmamış, tamir işlerinde orjinal parçalar kullanılmış araçlar alınabilir bence ama 2. el hangi aracı alırsan al en az 20k harcamaya da hazır tutun kendinizi.

156, 159 gibi karizmatik, tasarımı ile dikkat çeken araçlar benim de hayallerimi süslüyor ancak öğretmen maaşı ile en fazla hayallerimi süsler gibi duruyor. 😞

Hocam çok istiyorsan al bin bence benim de ölmeden önce 1 tane 90-95 arası Mercedes alma gibi hayallerim var bakalım 🙂
Vallahi o kafadayım, en kötü ne olabilir diyorum ama öğrenci halimle masraf açarsa altından kalkabilir miyim bilmiyorum.

Maalesef ne yazmayın dediyseniz onları hepsine katılıyorum :) bu bütçelerde temizini bulmanız zor.
Yazmayın dememin sebebi arabayı bilen bilmeyen herkesin bunları demesi. Gerçekten bilen kişiler de böyle mi düşünüyor onu merak ediyorum. İnternete baktım, çok fazla bilgi kirliliği var. Kafam karıştı.

Araba çalışmıyor, vitese geçmiyor. Kaç ustaya gitti sorunu hala çözemedik. Arabayı mahsus yokuş aşağı park ediyoruz ittirmeyince çalışmıyor araba...
Biraz kumar olur bu arabayı almak sanırım :p Şanslıysam keyfine varırım deneyeyim diyeceğim, pek şanslı biri olduğum da söylenemez :D

Bir tık uzun oldu temizi olmadığı müddet bu arabayı almayın, aldırtmayın. Bu bütçede 308 öneririm, uzun yolda yormuyor insanı. Eski araba, canınızı yakar keyif almak yerine.
Peugeot pek sevemiyorum ya, aklımda Punto Evo'lar var daha çok. O arabaya bu paraları vermektense 156'ya falan mı baksam diyorum ama dediğim gibi kafam çok karışık.

Temiz kullanılmış, bakımları aksatılmamış, tamir işlerinde orjinal parçalar kullanılmış araçlar alınabilir bence ama 2. el hangi aracı alırsan al en az 20k harcamaya da hazır tutun kendinizi.
Onu da bilemiyoruz ki hocam, adam full servis bakımlı diye satıyor. Bir alıyorsun bakım falan hak getire araba harap çıkıyor.

Peugeot pek sevemiyorum ya, aklımda punto EVO'lar var daha çok. O arabaya bu paraları vermektense 156'ya falan mı baksam diyorum ama dediğim gibi kafam çok karışık.

Grand'e punto var, kullanıyorum. Arabada City modu şehir içi işe yarıyor lakin keyifsiz araba hocam, önermiyorum ben şahsen. 1.3mjet motoru var, gitmiyor araba. Ayak dipte bana mısın demiyor, 150-160'dan sonra kesiliyor. Ha sorunsuz mu sorunsuz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arabada City modu şehir içi işe yarıyor lakin keyifsiz araba hocam, önermiyorum ben şahsen.
Fiesta kullandım, çok keyifli araba ama güvenlik konusunda çok zayıf kalıyor.

City modunu çok beğeniyorum, o yüzden bile sırf Punto alabilirim ama işte biraz daha ruhu olan bir araba olsa tadından yenmezdi :)

Ayak dipte bana mısın demiyor, 150-160'dan sonra kesiliyor. Ha sorunsuz mu sorunsuz.
Pek hız yapmayı sevmem o sorun değil :D

500k bütçe ile ben 159 öneririm.
Onların temizi beni aşıyor hocam.

Fiesta kullandım, çok keyifli araba ama güvenlik konusunda çok zayıf kalıyor.

City modunu çok beğeniyorum, o yüzden bile sırf punto alabilirim ama işte biraz daha ruhu olan bir araba olsa tadından yenmezdi :)

Pek hız yapmayı sevmem o sorun değil :D

Onların temizi beni aşıyor hocam.

Punto alacaksan yardımcı olurum teknik kısmında etiketlersin.

Punto alacaksan yardımcı olurum teknik kısmında etiketlersin.
Bakalım hocam temiz denk gelirse olabilir. Aklımda 3-4 araç var. Clio 3, Punto, Golf 4 ya da Megane 2. Hangisinin temizini bulursak o artık, Alfa pek bana gelmez gibi :) Teşekkür ederim 🙏

Geri
Yukarı