Aliexpress kargo süresi

Oğuzhan YILDIZ

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Aliexpress'ten yapmış olduğum üçüncü siparişim. Daha önceki siparişlerim 10-15 günde elime ulaşmıştı. Yaklaşık 1 ayı bulduğunu duymuştum ama bu son siparişim 20 gün olmasına rağmen daha Çin'den çıkamadı. Sizce anlaşmazlık açmalı mıyım, yoksa beklemeli miyim?
China Post'un kendi sitesinden kontrol ettiğimde "waiting for airline space" ibaresini görüyorum. Yani ürün anladığım kadarıyla Türkiye'ye gelecek uçakta yer olunca gelecek. 22 Temmuz'dan bu yana bu şekilde.

Screenshot 2020-08-05 200218.png

Ancak Aliexpress'in sitesindeki takip kısmında ürün 22'sinde Çin'den çıkmış gözüküyor.

Screenshot 2020-08-05 200141.png

Dostum ürün sizi gönderilmesi için yola çıkmış biraz daha sabır etmenizi tavsiye ederim. Ali Express sitesinden köpeğime tasma siparişi vermiştim 2 ay gibi bir sürede elime ulaşmıştı.

Pandemi sürecinden beri dünyanın her tarafından Aliexpress gibi pazaryerlerinde ki firmalar sipariş alıyor ve bu siparişlerinde kargolanması sırasıyla yapılıyor. Pandemi sürecinde hava yolları trafiği ve uluslararası kargo firmalarında aksamalar oldu. Bunların arkasında yatan diğer bir etken Çin'den sipariş vermiş olduğunuz firma pandemi sürecinde iş saatlerini kısıtlamış , eleman çıkarmış olabilir. Onlarda da yine siparişlerin sırayla paketlenmesi hazırlanması gibi süreçleri sırasıyla yapıyor olması ardından kargoya geç vermesi sizinde kargonuzun sırada kalmış olmasına sebebiyet verebilir. Türkiye'de bende bir firmada çalıştığımda böyle süreçler olduğundan kargo şirketlerinin gerek günlük kotalı kargo çıkarması gerek siparişlerin ulaştıralamamasına kadar benzer olaylar oluyor. Tüm süreçler bu şekilde benzer olduğundan bence sabırla bekleyiniz. 2 hafta daha sürerse iptali için gerekeni yapabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı