Aliexpress Para İade Sorunu

EmirhanKrc4158

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Lise
Merhaba arkadaşlar Aliexpress'ten ilk defa alışveriş yaptım, bir Razer Hammerhead Pro aldım fakat takip kodu falan yanlış çıkınca tırstım biraz. Para iadesi için dispute açtım, takip kodu yanlış seçeneğini falan seçtiç 15-20 DK sonra dispute finished yazıyordu. Satış da kapanmış, ürünü onayla butonu falan da gitmiş. Şimdi benim param iade edilir mi yoksa edilmeyecek mi? Disputeyi kim kazandı bilmiyorum, İngilizcem de pek yok. Yardım ederseniz sevinirim arkadaşlar. Şimdiden teşekkürler.

Adsız.png

Eki Görüntüle 181029
dsfgadfgw.png

gfdhgfhd.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Aliexpressten 3 dolarlik bir urun almistim. 40 gun gecip urun gelmeyince dispute actim, yaklasik 2 hafta icinde param iade edildi. Fakat su an urun elimde :D

Daha siparis vereli 13 gun olmus. Urun turkiye sinirlarina da girmemis. Urun kargo takipli oldugundan kargonun elinize ulastigini ogrendiklerinde para iadesi yapmayabilirler. Tersine urun gelmezse paraniz mutlaka gelir. Hem paraniz hem urununuz gelir mi ? Hicbir fikrim yok :D

Ya zaten şu durumda ürün gelmeseler olur ürünü istemiyorum zaten artık param iade edilecek mi? Sitede para iade işlemlerinizi yürlüğe koyduk gibi bir şey yazıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ciddi anlamda komiksiniz, satıcılar Türklerden sizin gibi insanlar yüzünden soğuyor görünüşe göre. Biraz kırıcı değil de yapıcı olsanız daha iyi sonuç alabilirdiniz. Satıcıya iyi davranmayı deneyin, saçma sapan emir verici tarzda, içerikte mesajlar ile sadece Türk insanlarından soğutuyorsunuz. Gelelim çok değerli 17 Dolar ücretinize, iadesi en geç 2 hafta içerisinde karta geri dönüş yapacaktır. Dispute iadesi tamamlanmış ve ücreti size geri dönüş yapmış gözüküyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı