AliExpress üzerinde ASUS Dual RTX2060 7,448.04 TL!

Ne belgeleri gerekiyor hocam çok alışveriş yapacağım gibi duruyor fiyatlar çok cezbedici.
Hocam ben Japonya'dan alışveriş yapmadım. Avrupa'dan ban yemiştim, kredi kartı ekstresi ve kimlik ön yüzündeki bazı bilgileri istemişlerdi.
Bazen sadece ekstre yeterli oluyor.
Bazen de tamamen banlandığını ve tekrar açılmadığını söylüyorlar ama buna denk gelmedim.

TR fiyatları dolar düşmesine rağmen direkt düşmedi, yavaş yavaş düşüyor. Acele edip de Çin'den almak yarın öbür gün pişmanlık yaratır. Amazon JP'de bu fiyata 3060 denk geliyor. Her haliyle bu pahalı.

Markalar kampanya yapıyor şu sıra. Neden? Çünkü fiyat düşürmek yerine elindeki çeşitli ürün stoklarını bitirmeye çalışıyorlar. Örneğin Gamegaraj dün 13 bin liraya RTX3060 sistem sattı. Üstelik yanında 300 TL değerinde Asus mouse hediyesi de vardı. Deluxe 5T11-PCH - Game Garaj
Aynen öyle. 2-4 ay içinde 10K'ya kadar 3060 sistemler düşer mi acaba? Şans var gibi. Düşünceleriniz nelerdir?

Aynen öyle. 2-4 ay içinde 10K'ya kadar 3060 sistemler düşer mi acaba? Şans var gibi. Düşünceleriniz nelerdir?
İhtimal var ama şu 2-3 haftalık süreç çok önemli hocam. Özellikle faiz kararları ve 3 Ocak'ta açıklanacak olan enflasyon verileri. Birkaç hafta içinde kur aşağı mı gidiyor yukarı mı az çok belli olur.

İhtimal var ama şu 2-3 haftalık süreç çok önemli hocam. Özellikle faiz kararları ve 3 Ocak'ta açıklanacak olan enflasyon verileri. Birkaç hafta içinde kur aşağı mı gidiyor yukarı mı az çok belli olur.
Bakalım. Umarım düşüş gözlemler. Düşse dahi hemen fiyatlara yansımıyor. 1-2 ay içinde en azından şu en son 3-4 aylık zorlu süreçten daha iyi olacağını düşünüyorum. 3-4 ay önce 9000TL'ye 3060 sistem vardı. O günden bu güne durum iyice kötüleşti. En azından 3-4 ay önce ki gibi olsa bile kurtarır.
Cumhurbaşkanı, faizi düşürmekte kararlı gibi. Son alınan tedbir ile aslında dolaylı yoldan yükseltti ama neyse. Önümüzde ki 2-3 ay epey riskli. İyi atlatırız umarım.

Son düzenleme:
Bakalım. Umarım düşüş gözlemler. Düşse dahi hemen fiyatlara yansımıyor. 1-2 ay içinde en azından şu en son 3-4 aylık zorlu süreçten daha iyi olacağını düşünüyorum. 3-4 ay önce 9000TL'ye 3060 sistem vardı. O günden bu güne durum iyice kötüleşti. En azından 3-4 ay önce ki gibi olsa bile kurtarır.
Cumhurbaşkanı, faizi düşürmekte kararlı gibi. Son alınan tedbir ile aslında dolaylı yoldan yükseltti ama neyse. Önümüzde ki 2-3 ay epey riskli. İyi atlatırız umarım.
Kurun 10 TL altına inme ihtimali pek yok. Hayır ekonomi güçlense de merkez bankası TL nin çok değer kazanmaması için dolar alımı, parasal genişleme gibi şeyler yapabileceklerini belirttiler. İhracat ekonomosi yürütmeyi planlıyorlar. İthalatı kısmaya devam edecekler. Alım gücümüzü azaltmak da bunun en kolay yolu. Uzun lafın kısası, 10 TL altına dolar beklemeyin derim. Yatım tavsiyesi değildir.

Yeni konular

Geri
Yukarı