Aliexpress'den aldığım KPRepublic Keypcap seti

MR-2

Kilopat
Yer
Gensokyo
Daha fazla  
Antika SteelSeries 6G klavyemdeki tuşları değiştirmek için, bir ay önce Aliexpress'den sipariş ettiğim KPRepublic Keycap'ler elime ulaştı.

IMG_20210208_141536.jpg

Klavyem standart bir layout ISO layout kullanmadığı için 2 tuş tam uymadı, ama onları da başka yerlerde kullandım.
Orijinal ABS plastik Keycap'lere göre hisleri çok daha iyi. Kaliteli PBT plastik üretim, his olarak ise eski ağır klavyelere benzer. Bana nostaljik geldi. Klavyem Cherry MX Black Switch kullandığından ses bakımından değişim oldu. Eskilere göre daha belirtili ve derin ses çıkıyor. Tek sıkıntım köşelerinin normallere göre biraz daha keskin olması, ona da zamanla alışacağımı sanıyorum.

IMG_20210208_145716.jpg

(Fotoğraf kalitesi için özür dilerim, telefonumun kamerası sıkıntılı çalışmaya başladı)
Mesajlardan rica ettim ve tuşları çıkarmak için bir basit bir aparat eklediler. Ayrıca mesajlarda "We Stand Together" yazarsanız, COVID zamanı için özel ürettikleri bir tuş da ekliyorlar.

Çok kullandığım WASD tuşlarına 5x2 oil ring conta taktım, elimde daha fazla takmak için yaklaşık 100 tane daha var. Perpa'da birkaç saat dolaştıktan sonra satan bir yer buldum, tanesi 10 kuruşa geldi.

Buradan vergi ücreti ve 4 dolarlık kupon indirimi ile "Base" paketini 100TL civarına aldım. Şu an daha da ucuza alınabilir. Vergi de checkout kısmında alındı, benim bir işlem yapmama gerek kalmadı.

Ayrıca klavyenizin ne profil tuş kullandığına dikkat edin. Bu tuşlar Cherry Profile. OEM profile tuşlu klavyelere sıkıntı olmadan takılır ama normal tuşlar ile uzunluk farkı olacaktır.

Son düzenleme:
3 set almaniz gerekiyor tüm tuşlar için. Base + modifier + mod plus
Teşekkürler. Hocam dün size bir soru soracaktım unuttum ben. K552 nin switchleri dust proof olarak geçiyor fakat şöyle bir sorun var kutunun içinden çıkan yedek switchler varya 4 tane onları takınca; klavyedeki takılı switchlerden yüksekte durdular. Yani kutu içinden çıkan yedek switchlerle klavyede takılı olan switchler aynı değil. Aliexpressten yedek switch sipariş versem öyle büyük gelecek diye korkuyorum. Aliexpresstekilerin altı beyaz k552 dekilerin altı siyah ve redragon damgalı ama outemu switchler.
3 set almaniz gerekiyor tüm tuşlar için. Base + modifier + mod plus
edit; hocam klavyedeki switchlerde 2 tane tırnak var, yedek gelenlerde 1 tane tırnak var farklı marka switch mi acaba

Son düzenleme:
Teşekkürler. Hocam dün size bir soru soracaktım unuttum ben. K552 nin switchleri dust proof olarak geçiyor fakat şöyle bir sorun var kutunun içinden çıkan yedek switchler varya 4 tane onları takınca; klavyedeki takılı switchlerden yüksekte durdular. Yani kutu içinden çıkan yedek switchlerle klavyede takılı olan switchler aynı değil. Aliexpressten yedek switch sipariş versem öyle büyük gelecek diye korkuyorum. Aliexpresstekilerin altı beyaz k552 dekilerin altı siyah ve redragon damgalı ama outemu switchler.
Outemu switch Cherry MX klonu olduğu için tuşlar sıkıntısız takılır. Yükseklik farkı istemiyorsanız profil olarak aynı tuşlar almanız gerekiyor. K552 OEM profili tuşlara sahip, o yüzden benim aldığım Cherry profil tuşlar ile uzunluk farkı olur.
edit; hocam klavyedeki switchlerde 2 tane tırnak var, yedek gelenlerde 1 tane tırnak var farklı marka switch mi acaba
Resim atabilir misiniz acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı