[Alındı] GTX 1070 ve i7 6700K Sistem

Herkese merhaba, daha öncelerde tavsiye almak için, kafamdaki bazı soru işaretlerinin cevaplarını öğrenmek için konular açmıştım. Yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim:)(y).

Sistemin bütün parçaları bugün elime geçti, akşama kurulumunu yapıp sistemi kullanmaya başlayacağım. Yerimde duramıyorum heyecandan ve telefondan yazıyorum yazım hataları olursa kusura bakmayın.
Sistem toplamda 5000 TL tuttu. Daha iyisi olabilirdi belki ama yarım dönem sabah 5.30'da kalkıp Mersin'e üniversiteye gidip 15 - 15.30 civarı Adana'ya eve döndükten sonra akşam 23.00'e kadar çalıştım, yazın da 2 ay aralıksız çalıştım ve biriktirdiğim para buna yetti, KDV'yi işin içine katmayınca monitör alacak param kalmadı, tam bir hüsran oldu derken annem monitör alıp gelmiş eve :D. Bütçemi fazlasıyla aştım bu yüzden 2K ya da 4K monitör alamadım ama daha sonra monitörü yükselteceğim. 5 yıllık dizüstü bilgisayarım var ve yaklaşık 3 yıldır 25-30 FPS üzerini göremedim, şimdi bu bilgisayarda nasıl bir şey ile karşılaşacağım çok meraklıyım:).
Kredi kartı sıkıntısından dolayı bazı parçaları önceden nakitle aldım kalan parçaları sonradan aldım, nereden aldığımı aşağıya ekledim.

Anakart : MSI Z170A GAMING PRO CARBON Intel Z170 Soket 1151 DDR4 3600MHz(O.C.) Anakart

İşlemci : Intel Core i7-6700K Skylake 8M 4.0Ghz 1151

Ekran kartı : MSI GTX1070 Gaming X 8GB GDDR5 256Bit (GTX 1070 GAMING X 8G)

Bellek : GSkill RipjawsV 16GB (2x8GB) DDR4 3000Mhz CL15 (F4-3000C15D-16GVR)

İşlemci soğutucu : Deep Cool Maelstrom 240T Intel &AMD CPU Soğutucu

HDD : Seagate Barracuda 1TB 64MB 7200Rpm (ST1000DM003)

SSD : Samsung 850 Evo 250GB 540/520MB MZ-75E250BW

Kasa : CORSAIR CARBIDE SERİSİ SPEC-ALPHA MidT ATX OYUNCU KASASI

Güç kaynağı : ZALMAN ZM700-GV SERİSİ 80PLUS BRONZ 700W GÜÇ KAYNAĞI

HDMI(monitörün içinden çıkmadı) : SLX-250 HDMI DAN HDMI KABLO 1.5M- (GOLD)

Termal macun : ZALMAN ZM-STG2 SUPER THERMAL MACUN

Klavye : A4 TECH BLODDY B120 GAMING KLAVYE

1 (2).png

Son düzenleme:
Bu sistem 5000 Tl mi? Ben bunun 1060'lısını toplayınca 5200 Tl civarı tutuyor. Dolardan dolayı galiba. Neyse hocam sistem mükemmel hayırlı olsun. Ben de nisana doğru toplayacağım allah izin verirse :D Ama fiyatın uygun olmasına cidden şaşırdım doğrusu.
Aynen hocam arkadaşım şimdi almaya karar verdi çok daha pahalıya mal oluyor, iyi ki beklemeye karar vermemişim yoksa alamazdım. :) İnşallah gönlündeki sistemi alabilirsin.(y)

Çok güzel, harika :) hayırlı olsun kardeşim. Güle güle kullan. Mavi ekransız günler dileklerimle. :)
Teşekkür ederim.(y)

Hayırlı ugurlu olsun kardeşim,emeğinin karsılığıdır. Umarım uzun yıllar hiçbir sorun yaşamadan kullanırsın (y)
İnşallah, ama kasadan memnun değilim sıcaklık konusunda az da olsa sorun yaratıyor bana çünkü sıvı soğutma olması gereken yerde değil, öndeki fanları yukarıya almak zorunda kalmıştım, o sorunu da çözünce tam olacak.(y)

Aynen hocam arkadaşım şimdi almaya karar verdi çok daha pahalıya mal oluyor, iyi ki beklemeye karar vermemişim yoksa alamazdım. :) İnşallah gönlündeki sistemi alabilirsin.(y)
Sağol hocam. Konu dışına çıkmak gibi olmasın ama sence dolar 5-6 aya yani nisana doğru ne olur, fikrini merak ediyorum. Bence 2.90'a geri döner. Vergi vs. arttı ayrıca doları düşürmek için bayağı çabalıyorlar.

Teşekkür ederim.(y)

İnşallah, ama kasadan memnun değilim sıcaklık konusunda az da olsa sorun yaratıyor bana çünkü sıvı soğutma olması gereken yerde değil, öndeki fanları yukarıya almak zorunda kalmıştım, o sorunu da çözünce tam olacak.(y)

Sistem şuan klavyesiz 6101tl??????

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı