[ALINDI] Gtx 970 SLI Sistem

• Konuyu başlatan Hitokiri Battousai
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 75
  • Görüntüleme 11B
Merhaba, sistemi yaklaşık 2 hafta önce topladım. Açıkcası inceleme nasıl yapılır, ne incelenir pek bilgim yok ama sormak istediğiniz, bilmek istediğiniz birşey varsa yardımcı olabilirim.

Intel i7 4790K
Gigabyte Z97X-Gaming 5 (Başlangıçta Msi Gaming 7'ydi fakat kart yanınca böyle oldu. )
Msi Gtx 970 100 Me SLI
Crucial Ballistix TacticalTracer 2x8Gb v/Led
Corsair H110
Corsair Cx 750M
Corsair Graphite 760T White
Seagate 2Tb St2000Dm001
Samsung 840 Evo 120Gb
Corsair Vengeance M65
Corsair Vengeance K70

Resimleri atacağım.

Hangi Asus? MSİ H97 Gaming 350TL civarıyken Asus H97 Gaming 500TL civarı. Zaten MSİ 500TL civarı Z97 Gaming satıyor açık ve net herşey. Aferdersiniz ama Asus resmen pahalıcı MSİ al geç derim anakartta.

Asus'un Strix model ekran kartlarını severim ve monitörleri güzel oluyor. Onda fiyatlarda aşırıya kaçamıyor çünkü GPU fiyatlarını AMD ve Nvidia belirliyor. Marka payını yinede koyuyor.

Son düzenleme:
Hangi Asus? MSİ H97 Gaming 350TL civarıyken Asus H97 Gaming 500TL civarı. Zaten MSİ 500TL civarı Z97 Gaming satıyor açık ve net herşey. Aferdersiniz ama Asus resmen pahalıcı MSİ al geç derim anakartta.

Asus'un Strix model ekran kartlarını severim ve monitörleri güzel oluyor. Onda fiyatlarda aşırıya kaçamıyor çünkü GPU fiyatlarını AMD ve Nvidia belirliyor. Marka payını yinede koyuyor.
Kesinlikle sizin gibi düşünüyorum. Asus adını kullanarak ek pay biçmeyi huyu belledi.

Performans olarak gayet iyi bence, bir sıkıntı göremedim.

Daha iyi olduğunu sanmıyorum ya, bir kere anakart üzerinden açma kapama düğmesi yok, OC Genie gibi bir özelliği yok.
Boyutu biraz daha küçük olduğundan kasanın arkadaki boş plakası birazcık görünüyor. Gaming 7 daha bir siyahtı, bunun rengi ise biraz daha maviye kaçıyor.
Bios ise gerçekten berbat, başlangıçtaki Gigabyte simgesi 360P resmen fakat yapacak birşey yok, olan oldu. :/
Overclock yaparsan anlarsın daha iyi olduğunu :D

Burada bi arkadaşın demesi üzerine fanları ters çevirip taktım, oyundayken elimi getirdiğimde sıvı soğutmanın kasaya bakan fanları kasaya doğru sıcak hava üflüyor, bu normal birşey mi acaba ?
Bioshock Infınıte' da Ultra ve 4K çözünürlükte biri 77 derece diğeri 69 derece çalışıyor. Bir anormallik varmı acaba ? @Recep Baltaş @Ali Güngör @MF

Sıcaklık sınırda dostum. Fanları dışarı üfleyecek çekilde takınca kasa içi sıcak hava radyatöre gelceğinden işlemcide sıcaklık artışı olabilir. Acaba diğer türlü sıcaklıklar ne kadardı ?

@Recep Baltaş Acilen bakabilirmisiniz ? Arkadaşın sözleriyle dahada korkar oldum. Gta 5 Ultra-4K çözünürlükte ekran kartı 76-77 derece civarında çalışıyor, diğeri 65-70 arası. Bir sorun mu var acaba ?
Ek olarak sistem 70 derece civarına geldiğinde sıvı soğutucunun kasaya bakan fanları içeri doğru sıcak hava üflüyor. Sizce burda bir sorun varmı ?

76-77 derece nasıl bir sınırmış öyle. Yorumu yapan arkadaş biraz coşkuyu vermiş. İki ekran kartının da stock değerlerde olduğunu kontrol edin. Haliyle 70 derece sıcaklık bakımından üst tabakada yer alıyor. Size sıcak hava gelse de neticede soğutmaya yönelik bir sıkıntı yok içinizi ferah tutun. Bir kasa resmide paylaşın bence artık kaç gündür meraktayız. Hayır bizde de var ama sli değil. :(

İlk sayfalarda paylaşmıştım ama şimdi tekrardan topladım, bu gece atacağım. :)
Bu arada dediğim gibi elimi fana yaklaştırdığımda sıcak hava geliyor, bir problem yoktur değil mi ?
20150620_011415.jpg 20150620_011426.jpg IMAG0082.jpg IMAG0083.jpg IMAG0084.jpg IMAG0085.jpg

Hocam ben şöyle söyleyeyim sana. Burda herkes sıcaklıkların 80 in üstünde olmasının kötü olacağının farkındadır. Şuan sınırdasın. Ama buna yaz sıcaklarını ve %100 performansı eklersek sıcaklık normal gelebiliyor. Attığın fotoğrafta doğru takmışsın. Mantıken hava sirkülasyonunun soğuk havayı ön ve alttan alıp sıcak havayı üst ve arkadan vermesi gerekir. En azından benim bildiğim budur. Ama sıcak hava radyatörden çıkarsa ne gibi bi fark oluyor bunu radyatörü ters çevirerek öğrenmen lazım. Bu sefer de sıcak hava Gpu'lara hücum ederek Gpu'ları ısıtabilir. İşlemcinin sıcaklık direnci Gpu'lardan daha fazladır bunu da belirteyim. İşi pratiğe dök burda soracağına. Hem sana da deneyim olur :).

anakart konusunda ASUS'tan şaşmayacaksın bende Maximus Vii Ranger var çokda memnunum.
Eğer imzanızda yazan sisteme o anakartı aldıysanız bence biraz abartı ve israf olmuş. Asus'un kalitesini tartışmıyorum ama ürünler biraz hakettiğinin üstünde. Daha uygun olsa fiyatlar bende Asus tercih ederim ama anakart konusunda daha ucuza daha F/P anakartları alınabiliyor.

İlk sayfalarda paylaşmıştım ama şimdi tekrardan topladım, bu gece atacağım. :)
Bu arada dediğim gibi elimi fana yaklaştırdığımda sıcak hava geliyor, bir problem yoktur değil mi ?
Eki Görüntüle 78967 Eki Görüntüle 78968 Eki Görüntüle 78969 Eki Görüntüle 78970 Eki Görüntüle 78971 Eki Görüntüle 78972
Bu arada efsane olmuş sistem çok şekil duruyor :like:

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı