[ALINDI] İ3 4160 ve R7 250 Sistem

Merhaba arkadaşlar. Haziran ayında aldığım bilgisayarımın fotoğraflarını az da olsa paylaşmak istiyorum. Sistemimden aslında memnunum fakat ara sıra bilgisayarım kasıyor. İşletim sistemim Windows 7 olmasından mı 4 gb RAM yetersiz kalmasından mı anlamadım.

Sistemim:
- İ3 4160
- Msı H81m-p33
- Sapphire R7 250
- Corsair Vengeance 4 gb ddr3 RAM
- Cooler Master Cmp-350 350 watt kasa
- Wd Blue 1 tb harddisk

Fotoğraf7043.jpg
Pc.png
Pc-1.png
PC-2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasmalar i3 işlemciden filan kaynaklanmıyor. O işlemciyle r9 280 kullanıyorum witcher 3 oyununda işlmeci kullanımı 1 kere %100 olmadı. Kasmanın kaynağı Windows 7 olabilir.

Kardeşim senin bilgisayar ile sade kasa ve ekran kartı farklı. Senin bilgisayarda SSD var mı ?

Birde bir şeye değinmek istiyorum. Benim anakartımın kutusunda sade 1 adet sata kablosu çıktı SSD alırsam onun güç kablosu bağlantılarını nasıl anakarta takıcağım ?

Güç kablosu psu da vardır muhakkak. Sata kablosunu alacaksınız mecburen. Benim anakartta 2 sata kablosu çıktı. Biri hdd biri dvd ye gitti. SSD alınca yanında 1 adet sata kablo aldım 2 - 3 tl birşey çok değil. Sata II ve Sata III kablolar arasında fark yok sata 2 kablo alabilirsin.

Tamam teşekkürler. Bir sorunum var bilgisayarın kapağını açtım ve bilgisayarı başlattım. Başlattığımda bütün fanlar çalışıyor fakat stok fan 1-2 saniye duruyor sonra çalışıyor nedenini biliyor musunuz ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı