[Alındı] İ5 6600K GTX 1070 Sistem

Grmmfo

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar geçtiğimiz hafta sistemi topladım sistemdeki parçalar şu şekilde:

- Asus Maximus VIII Ranger
- İ56600K
- MSI GTX 1070 Gaming X
- Corsair Carbide Spec Alpha
- Seagate 1TB 7200 RPM
- Samsung Evo 850 120GB
- Corsair CX750 Bronze PSU
- CoolerMaster Seidon 120v
- Asus VG248QE 144Hz 1Ms
- G.Skill Ripjaws V 16 GB DDR4 Ram
- Win 10 Pro
- Logitech G430
- Logitech G402
- Logitech G240
- Logitech G105 (Yakın zamanda G710+ olacaktır.)

Sistemi bir kaç gündür kullanıyorum sistemde en iyi oynadığım oyun şu anlık The Division Ultra ayarlarda yoğun alanlarda yani grafiği en çok zorlayan yerlerde en düşük 68 gördüm onun dışında genel itibari ile 80-90 bazı yerlerde 110-120 FPS görüyorsunuz. Sistem gerçekten hızlı ve hakkını veriyor. Önerilerime gelecek olur isek sıvı soğutucu fanı kulaklığı çıkardığınızda rahatsız edebiliyor daha iyilerini tercih edebilirsiniz. Ekran kartına gelecek olursak 7 saat aralıksız The Division oynadım 66 derecenin üstünü görmedim gerçek anlamda güzel bir soğutmaya sahip. Sistem 7600 TL tuttu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayırlı olsun. Hocam bu kasadan memnun musunuz? Bende düşünüyorum da o yüzden sordum.
Kasadan memnunum tasarım olsun soğutma olsun çok iyi tek bir eksiği var benim gözümde o da arka bölümde kablolama bölümü az daha geniş tutulabilirmiş ama modüler PSU da sıkıntı çekmeyeceğinizi tahmin ediyorum sırf o küçük kablolama için başka kasa aramaya gerek duyulmaz ben bu fiyatta bir eşini görmedim. Uzun ekran kartları için pek uygun değil sanırım ama aldığım yerde bir sıkıntı yaşamayacağımı belirttiler. Elbette HDD SDD bölümü çıkıyorsa uygun olabilir hiç denemedim.

Herkese teşekkürler arkadaşlar daha iyileri sizlerin olsun.

Kasadan memnunum tasarım olsun soğutma olsun çok iyi tek bir eksiği var benim gözümde o da arka bölümde kablolama bölümü az daha geniş tutulabilirmiş ama modüler PSU da sıkıntı çekmeyeceğinizi tahmin ediyorum sırf o küçük kablolama için başka kasa aramaya gerek duyulmaz ben bu fiyatta bir eşini görmedim. Uzun ekran kartları için pek uygun değil sanırım ama aldığım yerde bir sıkıntı yaşamayacağımı belirttiler. Elbette HDD SDD bölümü çıkıyorsa uygun olabilir hiç denemedim.

Herkese teşekkürler arkadaşlar daha iyileri sizlerin olsun.

Hatırladığım kadarıyla o kasada ikinci ekran kartı için disk yuvasını çıkarmak gerekiyordu. Bir tanesi için problem yok yani. Kablolama için de kasanın yanında tutturgaçlar ve yer ayarlanmış.

Keşke i7 6700 alsaydınız daha iyiydi ama tercih sizin forumda bunun tartışması çok birde burda tartışmayalım.
Bilginize i56600K daha iyi detaylı araştırın sadece buzdağının üstünde i7 iyi buzdağının altı farklı söylüyor. (Sözlerim oyun amaçlı giriş-orta seviye render sistem için geçerli.)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı