[Alındı] i7 4790K & GTX 1070 Testleri

Ekran kartıma darboğaz yapan işlemcim olan i5 4670K ile i7 4790K takas yaptım. Üzerine bir miktar para verdim elbette. (350TL) Eskiden olan darboğaz sorunu ortadan kalktı diyebilirim. Watch Dogs 2 hariç diğer oyunlardan memnunum. Çok oyun vardı, ben birkaç tane ekleyeyim.

Andr.jpg
GTA.jpg
MAF.jpg
Primal.jpg
SM.jpg
Watc.jpg
Wcher.jpg
BF2.jpg
PF.jpg
a.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Red Devil Edition modeli kendi öyle.
@mavisistem

Aynen çok sıkıldım bu kasadan zaten. Yakın zamanda Lite 5 alacağım inşallah. OC yapmayı düşünmüyorum, işlemci bence gayet iyi değerler sunuyor şuan için.

Hayatının en büyük hatası olur. Lite 5'in üst tahliyesi yok sadece arka tahliye var bu yüzden kasa içi sıcaklık daha fazla artar yani attan inip eşeğe binmek gibi olur. Bütçe arttırıp daha iyi hava sirkülasyonuna sahip kompakt kasa tercih etmen senin için daha iyi olur. S340, P400S, Z9 Neo Plus, 400C, 460X, Masterbox 5T, P7-C0 gibi. Lite 5'i giriş-orta seviye işlemcili sistemlere tavsiye ederim.

Son düzenleme:
Hayatının en büyük hatası olur. Lite 5'in üst tahliyesi yok sadece arka tahliye var bu yüzden kasa içi sıcaklık daha fazla artar yani attan inip eşeğe binmek gibi olur. Bütçe arttırıp daha iyi hava sirkülasyonuna sahip kompakt kasa tercih etmen senin için daha iyi olur. S340, P400S, Z9 Neo Plus, 400C, 460X, Masterbox 5T, P7-C0 gibi. Lite 5'i giriş-orta seviye işlemcili sistemlere tavsiye ederim.
Hocam ben de Masterbox 5T kasayı almayı düşünüyorum. Gigabyte G1 GAMING GTX 1070 ekran kartı bulunacak sistemde. O yüzden geniş ve tahliyesi uygun olan modellerden birisi olarak bana uygun geldi. Sistemime büyük ihtimalle sıvı soğutma da eklenecek. Bu modelde sıkıntı çeker miyim? Diğer önerdiğiniz kasaları da dahil edersek hangisini tavsiye edersiniz?

Hocam ben de Masterbox 5T kasayı almayı düşünüyorum. Gigabyte G1 GAMING GTX 1070 ekran kartı bulunacak sistemde. O yüzden geniş ve tahliyesi uygun olan modellerden birisi olarak bana uygun geldi. Sistemime büyük ihtimalle sıvı soğutma da eklenecek. Bu modelde sıkıntı çeker miyim? Diğer önerdiğiniz kasaları da dahil edersek hangisini tavsiye edersiniz?

240/280MM radyatörlü sıvı soğutma alacaksan soğutucuyu Masterbox 5T'nin önüne takman icap eder bu yüzden tavsiye etmem. Diğer her türlü alınabilir. F/P olarak Z9 Neo Plus, kalite olarak P400S, 400C/460X tavsiye ederim.

240/280MM radyatörlü sıvı soğutma alacaksan soğutucuyu Masterbox 5T'nin önüne takman icap eder bu yüzden tavsiye etmem. Diğer her türlü alınabilir. F/P olarak Z9 Neo Plus, kalite olarak P400S, 400C/460X tavsiye ederim.
240 mm sıvı soğutma düşünüyorum. Önerileriniz için teşekkürler.

Yeni işlemciniz hayırlı olsun... Bol FPS'li, mavi ekransız günlerde kullanın. :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı