Alkol Fiyatları Zamlandı!

Hocam o zaman televizyon ve kullandığımız pclerde radyasyon yayıyor. :D
Zararı kendine olan bir şey, etrafına zarar vermediği sürece sorun yok, ayrıca bunlardan yayılan radyasyon ne kadar zararlı? Radyo dalgaları kullanıyor bu cihazlar zaten, ki radyo dalgalarının enerjisi düşük olduğundan radyasyon daha az yayar. Tabi ki gücüne bağlı olarak değişir. Güneşin yaydığı UV daha fazla radyasyon içeriyor mesela.

Avrupada doktorlar diyabet hastası insanlara günlük 2 bardak kırmızı şarap öneriyor.
Böbrek taşı gibi şeyler için de biranın faydası bulunuyor.
Kontollü içilirse benim gibi gayet sağlıklı bişey ama ayda bir yine stres atmak için içiyoruz onu da yapamayacaz.

Zararli diye vergiyi desteklerim mantigiyla bilgisayar oyunlari bagimliliga yol aciyor diye oyunlara ve elektronik aletlere gelen vergiyi savunma arasinda hicbir fark yok. Hatta zararli diye o zaman interneti de yasaklayalim, elektrikli olmayan tum arabalari da yuzde 500 vergiyle satalim. Yasak ve engellemeler ile bazi seylerin onune gecilemeyecegini bir turlu cozemedi bizim millet.

Zararı kendine olan bir şey, etrafına zarar vermediği sürece sorun yok, ayrıca bunlardan yayılan radyasyon ne kadar zararlı? Radyo dalgaları kullanıyor bu cihazlar zaten, ki radyo dalgalarının enerjisi düşük olduğundan radyasyon daha az yayar. Tabi ki gücüne bağlı olarak değişir. Güneşin yaydığı UV daha fazla radyasyon içeriyor mesela.
Katılıyorum. Ana medyanın saçma sapan abartılı haberleri yüzünden insanlar daha iyonizer olan ve olmayan radyasyon arasındaki farkı bile araştırmadan "bilgisayarlar radyasyon yayar, kanser eder" çıkarımı yapıyor.

Görende bilgisayar diye Uranyum-235 kullanıyoruz sanacak :D

Katılıyorum. Ana medyanın saçma sapan abartılı haberleri yüzünden insanlar daha iyonizer olan ve olmayan radyasyon arasındaki farkı bile araştırmadan "bilgisayarlar radyasyon yayar, kanser eder" çıkarımı yapıyor.

Görende bilgisayar diye Uranyum-235 kullanıyoruz sanacak :D

Kendi ayağına sıkmak buna denir. Sonra kaçakçılık niye artıyor, vergiler neden azaldı, vergi kaçırma arttı vs.. Sigaraya zam geldikçe millet tütüne düşüyor ya da kaçak sigara alıyor, içkiye zam geldikçe kaçak içki artıyor.
Vergiden ziyade tütün vs içmek daha erken, daha çok hasta ediyor bu da ilaç masrafı demek.

Alkol ve sigaraya gelen zammı desteklerim :D Bir insan zararlı bir şeyi nasıl içer ya bile bile ?
Senin küçük osman da karı kıza kalktığı için millete zararlı diyerek keselim mi kökten?

Zararlıymış... vay anasını, ne tür algılar oluşturuyorlar medya ile.

@Rustin Cohle tarifin varsa benimle de paylaşta küvette viski yapalım, doldur doldur içeriz. 😂

Senin küçük Osman da karı kıza kalktığı için millete zararlı diyerek keselim mi kökten?

Zararlıymış... Vay anasını, ne tür algılar oluşturuyorlar medya ile.

@Rustin Cohle tarifin varsa benimle de paylaşta küvette viski yapalım, doldur doldur içeriz. 😂

Forumda kaçak yasak işler olmasa tat tarifine kadar anlatırım ama maalesef ki bazen tutturamıyorum o yüzden ağır kaçıyor biraz %65 orana geliyor yaptığım. Ama genelde zaten bu şişeden alıyorum ve bayağı gidiyor gerçi kaç para oldu bilmiyorum.

jack.jpg

Forumda kaçak yasak işler olmasa tat tarifine kadar anlatırım ama maalesef ki bazen tutturamıyorum o yüzden ağır kaçıyor biraz %65 orana geliyor yaptığım. Ama genelde zaten bu şişeden alıyorum ve bayağı gidiyor gerçi kaç para oldu bilmiyorum.

Eki Görüntüle 1591097
En son baktığımda en büyük şişesi 600 civarıydı, en küçük olan cep boyutu ise 250 falandı.

Yeni konular

Geri
Yukarı