Allame, yeni albümü Ölüm ile mahşerin dört atlısını tamamlıyor

Hocam çok güzel bir gündü Türkçe rap adına 3B'nin son albümü Fuat'ın ve Stabil'in yeni şarkıları Allame'nin albümü sabahtan beri kulaklarım raple doldu taştı en ufak şikayetim yok.
Kesinlikle. Stabil ve Fuat'ı sen diyince fark ettim, teşekkürler. :D Ama Allame'nin albüm çok fena, çekildim odama kafamı sallıyorum yarım saattir.

Eğer yanılmıyorsam deprem için ortak bir iş çıkaralım diyordu allame, joker ile de iş yaparız demişti.

Çıkardılar zaten "DPRM" şarkısında sözler Joker'e mix-mastering Allame'ye ait.

Türkçe Rap'i uzun zamandır takip etmiyordum ama joker allame görünce açıp dinledim ben de, bunlar ne ara barıştı bu arada?

Beraber birçok etkinlik yaptılar 1 ya da 2 yıl önce de Twitter üzerinden barışmışlardı ardından Mete abi beraber şarkı yapacağız diye şaka yapmıştı ve canlı yayında da şaka olduğunu söylemişti. Şimdi de beraber şarkı yaptılar çok şükür zaten "DPRM" ve "Nonstop" gibi şarkılarda mix-mastering'de Allamenin olmasından dolayı yakın zamanda bir feat geleceğini bekliyorduk. Allame ölüm albümünün tanıtımında da bu düşüncemizi doğrulamış olmuştu.

30 parçalık rap müziğe doyacağımız mükemmel bir albüm. 2024 ayı rap müzik için harika bir yıl; Hidra albümü, Beta şerefine yapılan albüm, Allame albümü ve Joker feati, Şehinşah albümü ve dahası da gelecek muhtemelen.

30 parçalık rap müziğe doyacağımız mükemmel bir albüm. 2024 ayı rap müzik için harika bir yıl; Hidra albümü, beta şerefine yapılan albüm, allame albümü ve joker feati, Şehinşah albümü ve dahası da gelecek muhtemelen.

Şehinşah ikarus albümü tarihi belli mi bu arada hocam?

Şehinşah ikarus albümü tarihi belli mi bu arada hocam?
10 Mart. Geçenlerde Instagram storysinde yayınlanma tarihi öyle gözüküyordu. Normalde daha erken olacaktı, 25-26 Nisan gibiydi sanırım ama ertelenmiş. Anıl Piyancı ile yaptığı programda öyle söylüyordu.

30 şarkılık albüm mü olur abi. Biggie misin sen. Tüketim için aşırı karşıyım 20 şarkı üstüne, deneyimi fazla baltalıyor bence. Zaten allame de 30 şarkı boyunca farklı şeyler yapabilecek bir adam değil. Albümü dinledim, sıkıcı olmuş. Albümün sürekli kendi içinde tekrar etmesinin dışında allamenin önceki şarkılarını da tekrar ediyor. Türkçe rap dinlenmez dinlenmez diyordum. Her çıkan yeni projede, zaman geçtikçe haklı çıkıyorum. Nerede Amerika piyasasında 21Savage- American Dream nerede Türkiye piyasası. Çok sıkıcı ve kalitesiz geçiyor cidden.

30 şarkılık albüm mü olur abi. Biggie misin sen. Tüketim için aşırı karşıyım 20 şarkı üstüne, deneyimi fazla baltalıyor bence. Zaten allame de 30 şarkı boyunca farklı şeyler yapabilecek bir adam değil. Albümü dinledim, sıkıcı olmuş. Albümün sürekli kendi içinde tekrar etmesinin dışında allamenin önceki şarkılarını da tekrar ediyor. Türkçe rap dinlenmez dinlenmez diyordum. Her çıkan yeni projede, zaman geçtikçe haklı çıkıyorum. Nerede Amerika piyasasında 21Savage- American Dream nerede Türkiye piyasası. Çok sıkıcı ve kalitesiz geçiyor cidden.
Beklentilere göre değişir. Benim için aynı şarkıyı dinliyormuş hissi yaratmadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı