Amazon siparişimde kaç TL gümrük vergisi öderim?

Çözüm
Amazon'da sistem şöyle işliyor:
  • Siparişinizde ödediğiniz miktarın içerisinde ürün, gümrük masrafları ve kargo zaten oluyor. Yani ödemeyi Amazon sizin yerinize yapıyor, siz de Amazon'a ödüyorsunuz.
  • Eğer Amazon, sitede tahmin edip sizden aldığı ücretten daha düşük bir gümrük masrafı çıkarsa, artan parayı size geri iade ediyor.
Yani ürünün gümrük işlemleriyle siz uğraşmıyorsunuz.
  • Siparişinizde ödediğiniz miktarın içerisinde ürün, gümrük masrafları ve kargo zaten oluyor. Yani ödemeyi Amazon sizin yerinize yapıyor, siz de Amazon'a ödüyorsunuz.
  • Eğer Amazon, sitede tahmin edip sizden aldığı ücretten daha düşük bir gümrük masrafı çıkarsa, artan parayı size geri iade ediyor.

Çözüm

Merhabalar amazon.com dan saticisi amazon olmayan bi saticidan saat siparis ettim amazon gumruk dahil tum ucretleri urunu siparis ederken aliyor ve biz daha ugrasmiyoruz diye biliyordum fakat suan farkediyorum ki urun fiyatinda gumruk ucreti 0$ yaziyor bu durumda gumruge takilcak mi yoksa urun gumruksuz mu yardimci olabilir misiniz?

Items:
$72.45
Shipping & Handling:
$38.74
Total Before Tax:
$111.19
Estimated Tax Collected:
$0.00
Order Total
$111.19

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı