Amazon TR R5 3600 alışveriş kaosu

burakdudoglu

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Mekanik Tasarımcı
Selamlar,

Amazon TR'den bir mağazadan 17 Temmuz'da 1300TL'ye Ryzen 5 3600 sipariş ettim. Mağaza ürünleri vergi olmadan Hollanda'dan gönderiyormuş bu mantığı da anlamadım zaten sonradan pişman oldum. TR'de 17 Temmuz tarihinde 1380 1450 arası bir fiyata alma şansım vardı. Gel gelelim soruna ürün bana kargolandı diye gösterdi ve birkaç gün sonra size kargo takip no vereceğiz denildi sonrasında firma Amazon'dan ayrıldı. Asıl olay buradan sonra başlıyor ürünü bir firmaya ücret iadesi yaptırdım fakat dün itibarıyla ürün elime ulaştı. İş yerimde sekreter arkadaşımız ürünü teslim almış firma bana ürünün kargodan geri döndüğü ve ilişkimizin bittiğini belirtmişti.

Asıl sorum şu bu ürün ne olacak benden ücret isteyecekler mi? Hollanda'ya yollamak istesem nasıl yollayacağım karşı ödemeli ve sanırım gümrük vs vergi cart curt çıkar mı?

Saygılarımla.

Son düzenleyen: Moderatör:
O firma Amazon.com.tr'den ayrıldı evet. Amazon bu konuda senden ürünü veya parayı talep etmez. En fazla kendin firmaya ulaşmaya çalışıp geri göndermeye çalışabilirsin. Ama o firma bizzat sana mail yoluyla vb. ulaşmadığı ve talep etmediği sürece senin pek yapabileceğin bir şey yok. Büyük ihtimalle hem ürün hem de para sende kalacak. 🙂

Geri
Yukarı