Amazon üzerinden satılan telefon sahte çıktı ve satıcı 30.000 lira dolandırdı

Sorunun Amazon güvencecesiyle, biraz canını sıksa da düzeltilecektir. Ama yıllardır alışveriş yapıyorum ilk defa duydum böyle bir olay. Böyle zamanlarda, satıcının yorumlarını okumak size satıcıyla alakalı ön bilgi verir.
Bkz : Eki Görüntüle 2197242
Bugün Amazon hesap uzmanı yazmış iadenizi yapamıyoruz diye 30 bin liraya aldığım en pahalı şarj cihazı oldu resmen. Satıcıda ürünun paketlenmesini kanıtlamış kargoda çalınmış diyorlar problem nasıl çözülecek bilmiyorum kargocudan alırken kontrol etseydim ortada kaldım paramda gitti tüketici hakem heyetine de yazdım fakat onlardan ne çıkar bilmiyorum
Büyük geçmiş olsun. Elinizden ne geliyorsa yapmanızı tavsiye ederim. Tüketici hakem heyetine başvurun Amazon dahil ürünü satan kişiler bunun bedelini ağır ödemeliki ülkemizde başkaları da yaşamasın. Hep boş verdiğimizden dolayı başımıza geliyor bunlar. Hakkınızı aramanızı tavsiye ederim. Tüketici hakem heyetine başvırurken davanın sonuçlanma aşamasında geçen zamanın bedelini ve o süreç içerisinde yaşadığın sitresin bedelini açıklama kısmına yazmayı unutma.
Maalesef hocam Amazon red etti kargolar kamera kayıtlarıyla paketleniyor bu paketlemeden sonra ne yaşandı bilemem Amazon o kısmıyla ilgilenmiyor ürünün çalınması olamaz olsaydı pakette hata olurdu diyor sanki paket yeniden açılıp kapanamazmis yada değiştiremezmis gibi. Bilmiyorum tüketici hakem heyeti bile birşey yapamayabilir. Elle tutulur kanıt da yok elimde bilmiyorum

Dikkat etmezseniz böyle olur Amazon nasıl olsa diyip geçmicen ztn olayın amazonla alakası yok ama galiba dikat etmedin Amazona güvenip Amazon satıcı değil araç firmadır her aldığınız üründe Amazona ait değil

Dikkat etmezseniz böyle olur Amazon nasıl olsa diyip geçmicen ztn olayın amazonla alakası yok ama galiba dikat etmedin Amazona güvenip Amazon satıcı değil araç firmadır her aldığınız üründe Amazona ait değil
Amazon garantör burda daha öncede yaşamıştım sorgusuz sualsiz iade yapmışlardı

Kardeşim aldığın yer Amazon adamlar paranı bulacak tabi de hata sende alan sensin veren sensin şimdi adama demezler mi sen bunu bile bile almadın mı Amazonun hatası böyle satıcı bulundurması senin hatanda saftirik gibi dikkat etmeden alman tabiki sağlamalı ama burda Amazona paslamak saçma

Dediğiniz gibi bir olay gerçekleşmiş anlaşılan. Gerçekten rezalet bir durum. Allah yardımcınız olsun, umarım bir şekilde ya telefonu ya da paranızı geri alabilirsiniz.

Dediğiniz gibi bir olay gerçekleşmiş anlaşılan. Gerçekten rezalet bir durum. Allah yardımcınız olsun, umarım bir şekilde ya telefonu ya da paranızı geri alabilirsiniz.
Hiç sanmıyorum gördüğünüz gibi

Çok kötüyüm telefonum bozuk olduğu için kullanamıyordum. Biriktirdiğim parayla Amazon'dan telefon almak istedim S23 aldım. "c****ne" teknoloji satıcısından ürünü aldım hatta acil olduğu için satıcıya mesaj bile yazdım, cevap vermedi tabii ki. Neyse 4 gün sonra geldi aldım kutusunda problem yoktu içinde kutu sallanıyordu hiç suphelenmedim. Eve geçtim o an deneme çözüyordum o yüzden bekledim açmayı 1 saat sonra açtım kaynar sular boşaldı kafamdan. Samsung 25 watt adaptör typc kablo şarj aleti çıktı işte bayağı çift patpata bile sarılmış hemen aradım Amazon'u böyle böyle satıcıya yazdı durumu. Satıcı cevap verir mi hayır. Bekledim yazmıyor birkaç kere aradım sonra açtı biri. Böyle böyle dedim. Sadece kargoda kontrol ettiniz mi hayır dedim. O zaman yardımcı olamıyoruz falan dedi. 2 saat sonra başka biri aradı aynı numaradan. Ürünün fotoğraflarını istedi poşetin falan. Ürünü alınca açıklık falan var mı vs sonra başta kargo çift etiket atmış üst üste baskasininkiyle karışmış falan dedi. Kargoyla goruscez falan 2 gün geçti Amazon'la görüştüm adan Z ye başlatıyoruz denildi. 2 gün geçti müşteri temsilcisi halen sonuçlanmamis 3 saat sonra arayın dedi sonuçlanır. 3 saat sonra aradım şaka gibi dedikleri şey hiç talep açılmamış ürünü de iadeye vermiştim. O gün satıcıya ürünü verin biz otomatik iadenizi yaparız onaylamazsa denildi. Kargoyu satıcı teslim almayı reddetmiş. Hemen amazona bağlandım. Adan Z ye talebi açıyoruz dedim bu da yalan olmasın mı o kadar olumlu kesin biz müşterimizden yanayız diyorlar ki ama insan stres yapıyor. Hele benim gibi öğrenciyseniz. Arkadaşlar neredeyse bir hafta oldu adan Z ye talebi hala devam ediyor. Satıcı ürünün kamera kaydı altında paketledigini söylüyor. (Satıcı bayağı keko tipli esnaf dükkanı Mersin'de illegal işlerin yürütüldüğü eski bir iş yeri çarşısı.)
Bankama ters ibrazda da bulundum. Twitter'dan linkedndan her yere yazdım sınav motivasyonum bitti resmen 2 haftadan fazla oldu bu arada ne yapmalıyım? Yardımcı olabilecek birileri var mı daha önce yaşayan? Bu arada satıcı faturayı kestiği için onları hakem heyetine verdim Amazon'u da ayrıca şikayet etsem olur mu işin ciddiyetini anlasınlar. Hakem heyeti icra büyük ihtimalle yılı bulur.
Satıcı dolandırdı gibi yanlış bir itamda bulundum satıcıda problem yok kargo sırasında çalınmış içeriği değiştirilmiş ama Amazon bunun için birşey yapmıyor

Dosya Ekleri

• Screenshot_20240518_084631.jpg
    Screenshot_20240518_084631.jpg
    104,3 KB · Görüntüleme: 52
Bir gelişme oldu mu ?
Amazon paramı ödedi kargo firmasına tazmin ve dava açılmış telefonda savcılığa verilmiş bulunur yakın zamanda. Twitterda uzun süre illallah getirdim bunlara yoksa 2 defa red edildi yasal haklarınızı kullanın denilmişti. Dün sabah Twitter ekibi iadeniz sağlanıldi yazdı rahatladım

Sorunun Amazon güvencecesiyle, biraz canını sıksa da düzeltilecektir. Ama yıllardır alışveriş yapıyorum ilk defa duydum böyle bir olay. Böyle zamanlarda, satıcının yorumlarını okumak size satıcıyla alakalı ön bilgi verir.
Bkz: Eki Görüntüle 2197242

Bir de dalga geçmişler ortadaki yoruma bak 'iyi satıcı' diye ama elbet ahı çıkar onlardan inşallah peki sonuç ne dostum konu 2023'te açılmış şimdi son durum ne?

Bir de dalga geçmişler ortadaki yoruma bak 'iyi satıcı' diye ama elbet ahı çıkar onlardan inşallah peki sonuç ne dostum konu 2023'te açılmış şimdi son durum ne?
Üstte yazdım hocam çözüldü . 2023 değil bir hafta oldu açalı satıcı kaynaklı değil kargoda çalıp içeriğini değiştirmisler mahkeme tazmin falan uğraşıyormus satıcı sorun Amazon tarafından 2 defa rededildi Tweeter da ciyakladim çözdü sosyal medya ekibi

Geri
Yukarı