Elektronik Amazon'da Samsung S22 19.499 TL

İmkansız derken? Bayağı çıkıyor işte. Oda sıcaklığı 26 dereceyken bile işlemci çok rahat 55 dereceye çıkıyor. Onlarca ekran resmi de var.

Eğer bir programla yapıyorsanız CPU Z gibi işlemci termal sıcaklıkları doğru bilgi vermiyor daha çok işlemcinin kendi sıcaklığı gibi düşünün bize dış kasa sıcaklığı önemli eğer gerçekten 55 derece olsaydı telefonu elinizde tutamazdınız.

Eğer bir programla yapıyorsanız CPU Z gibi işlemci termal sıcaklıkları doğru bilgi vermiyor daha çok işlemcinin kendi sıcaklığı gibi düşünün bize dış kasa sıcaklığı önemli eğer gerçekten 55 derece olsaydı telefonu elinizde tutamazdınız.

CPU-Z'den bakıyorum işlemci sıcaklığına.
Elimde tutabildiğimi kim söyledi? Elimde tutamıyorum ki. Çok acıyor elim.

CPU-Z'den bakıyorum işlemci sıcaklığına.
Elimde tutabildiğimi kim söyledi? Elimde tutamıyorum ki. Çok acıyor elim.

Sıcaklık testleri öyle demiyor ama? Testlerde en fazla 47 dereceye çıkmış oda 4K video çekerken Instagram'da 55 derece olmasının imkanı yok CPU Z hiçbir zaman doğru gösterdiğini görmedim eski A8 cihazım vardı CPU Z 61 derece diyorken dış sıcaklık en fazla 44 derece gördü eğer elektronik ısı ölçeriniz varsa doğru sonucu o gösterir CPU Z değil.

Sıcaklık testleri öyle demiyor ama? Testlerde en fazla 47 dereceye çıkmış oda 4K video çekerken Instagram'da 55 derece olmasının imkanı yok CPU Z hiçbir zaman doğru gösterdiğini görmedim eski A8 cihazım vardı CPU Z 61 derece diyorken dış sıcaklık en fazla 44 derece gördü eğer elektronik ısı ölçeriniz varsa doğru sonucu o gösterir CPU Z değil.

Tamamda işlemci gerçekten 61 derece iken dış sıcaklık 44 derece olur zaten. Isı kasaya yayılıyor. Bu normal bir şey. CPU-Z sizin telefonunuzun sensörlerinden alıyor sıcaklık verilerini. Sizin telefonunuz bozuksa beni ilgilendirmiyor.
Ben şimdi ölçtüm. İşlemci sıcaklığı 48 derece, Galaxy Watch ile dış sıcaklığı ölçtüm, 41 derece.

Tamamda işlemci gerçekten 61 derece iken dış sıcaklık 44 derece olur zaten. Isı kasaya yayılıyor. Bu normal bir şey. CPU-Z sizin telefonunuzun sensörlerinden alıyor sıcaklık verilerini. Sizin telefonunuz bozuksa beni ilgilendirmiyor.
Ben şimdi ölçtüm. İşlemci sıcaklığı 48 derece, Galaxy Watch ile dış sıcaklığı ölçtüm, 41 derece.

Bizi kasanın sıcaklığı ilgilendiriyor işlemcinin sıcaklığı değil 41 derece zaten normal bir sıcaklık değeri sıcaklık testlerinde bile işlemcinin sıcaklığına değil dış tarafın sıcaklığına bakılır her neyse bence konunun boş yere uzatılmasına gerek yok iyi günler.

S21 FE 5G Snapdragon modeli var bataryası çok daha iyi S22 de 4-5 saat ekran suresi alanlar var ben S21 FE de 8-9 saat ekran suresi aldim Geekbench 6 da 1527 Single 3798 multi score puan 8gen1'den 200-300 puan geride sadece ve herhangi bir ısınma yok oyunlarda en fazla 42-43 derece gordum ama S22 daha kibar ve yeni bir cihaz
Bu ekran süresini hangi koşullarda aldığınızıda belirtseydiniz keşke. Aynı Snapdragon modelini kullandım. 60 Hz, Wi-Fi kulllanım dışında o süreler hayal. Mobil veri ve 120 Hz ile 6 saati anca zorlarsınız.

Hangi koşullarda alıyorsunuz bu ekran süresini keşke onu da belirtseydiniz. Aynı Spapdragon modelini kullandım. 60 Hz, Wi-Fi kulllanım dışında o süreler hayal. Mobil veri ve 120 Hz ile 6 saati anca zorlarsınız.
Wifi açık mobil veri kapali bluetooth kapali 120hz açık aod açık 6 saat yt 1.5 saat dizi film 30-40 dkda oyun oynadım

Dosya Ekleri

• Screenshot_20240221_152355_Device care.jpg
    Screenshot_20240221_152355_Device care.jpg
    45 KB · Görüntüleme: 13
Bizi kasanın sıcaklığı ilgilendiriyor işlemcinin sıcaklığı değil 41 derece zaten normal bir sıcaklık değeri sıcaklık testlerinde bile işlemcinin sıcaklığına değil dış tarafın sıcaklığına bakılır her neyse bence konunun boş yere uzatılmasına gerek yok iyi günler.

Az önce daha da ısındı yine 26-27 derecelik ortamda. Hem de güç tasarrufunda. Ekranın üst orta sıcaklığı 46 derece oldu. Güç tasarrufunu kapatsam çok rahat 52 derece olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı