Amazon'dan MSI GTX 980 ekran kartı alma

ahmet eren incir

Hectopat
Daha fazla  
MSI Graphics Cards GTX 980 GAMING 4G:Amazon:Computers & Accessories
Bu ekran kartını almayı düşünüyorum ama bazı sorularım var.
1) Bu ekran kartı yaklaşık 1300 tl denk geliyor. Vergi ve kargoyla fiyatı ne kadar olur?
2) Sanırım gümrükte takılmaması için hediye olarak seçilmesi gerekiyormuş. Bunun hakkında bilgi verebilir misiniz?
3) Bu ürün ikinci el mi sıfır mı nerden anlayabilirim?
4) Kargo bedeli ödememe yolları varmış bu nasıl oluyor?

Şimdiden teşekkürler herkese.

Son düzenleyen: Moderatör:
Items:USD 579.99
Shipping & handling:USD 26.78
Total before tax:USD 606.77
Estimated tax to be collected:USD 0.00
Import Fees DepositUSD 109.22
Order total:USD 715.99
[TBODY] [/TBODY]

Şuanki kur ile hesaplıyabilirsin. Şimdi merak ettiğin sorulara gelelim:

1) Vergi fiyatı $109.22, kargo fiyatı ise $26.78.
2) 75Euro'dan fazla olunca ürünün fiyatı zaten Amazon gümrük vergisini otomatik olarak alıyor sıkıntı çıkmaması için. Yani hediye seçmene falan gerek yok. Eğer gümrüğe takılmazsaki böyle bi ürün kesin takılacaktır aldıkları gümrük vergisini geri iade ediyorlar.
3) Ürün sıfırdır.
4) Bu tür bilgileri nerden alıyorsunuz bilmiyorum ama karşınıza gelen müşteri hizmetlerine bağlı bu durum birazdan. Ben 2 ürünümde kargo ücretini sildirdim, ama tek seferde olmadı hiç birisi 2. müşteri hizmetlerinde diğeri ise 10. falandı sanırım. Yani bu kesin olan bir şey değil, bunu düşünerek almanız gerekir ürünü.

Items:USD 579.99
Shipping & handling:USD 26.78
Total before tax:USD 606.77
Estimated tax to be collected:USD 0.00
Import Fees DepositUSD 109.22
Order total:USD 715.99
[TBODY] [/TBODY]
Şuanki kur ile hesaplıyabilirsin. Şimdi merak ettiğin sorulara gelelim:

1) Vergi fiyatı $109.22, kargo fiyatı ise $26.78.
2) 75Euro'dan fazla olunca ürünün fiyatı zaten Amazon gümrük vergisini otomatik olarak alıyor sıkıntı çıkmaması için. Yani hediye seçmene falan gerek yok. Eğer gümrüğe takılmazsaki böyle bi ürün kesin takılacaktır aldıkları gümrük vergisini geri iade ediyorlar.
3) Ürün sıfırdır.
4) Bu tür bilgileri nerden alıyorsunuz bilmiyorum ama karşınıza gelen müşteri hizmetlerine bağlı bu durum birazdan. Ben 2 ürünümde kargo ücretini sildirdim, ama tek seferde olmadı hiç birisi 2. müşteri hizmetlerinde diğeri ise 10. falandı sanırım. Yani bu kesin olan bir şey değil, bunu düşünerek almanız gerekir ürünü.
Yaklaşık 400 tl fark var değer bence .Bir de garantide ve serviste sorun çıkar mı? @Raydric

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI'ın Türkiye distribütörü yurtdışından alınan ürünlerin garantisine bakıyor mu bilmiyorumda eğer bakmıyorsa bile Amazon'la irtibata geçip garanti durumunda onlara yollayıp garantiyi halletmelerini sağlıyabilirsin.

Amazon'a kayıt ol, tüm adres bilgilerini vs. doldur ardından ürünün linkine git ve sepete ekle. Daha sonra tekrar ilerle ödeme ekranı gelecek o tablo orada oluyor.

MSI yurtdışından laptop alımlarında ( bireysel olarak ) 1 yıllık uluslararası garanti vermekte. En sağlıklı bilgiyi bana kalırsa MSI'ı arayarak alabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı