AMD A10 7850K mı FX X6 6300 + R7 265 mi ?

DarknessLord

Kilopat
Makaleler
7
Yer
Tekirdağ/Çorlu
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar tamamıyla oyun amaçlı bir sistem kuracağım. Eski sistemim artık işe yaramaz diyebiliriz. Cooler Master Rs-460 Elite Power 460W Güç Kaynağı - Vatan Bilgisayar güç kaynağım var. Hangisini seçsem daha çok performans alırım ya da hangisi benim için daha iyidir diye size sormak istiyorum. Bütçem pek fazla değil.
Bir şey daha eklemek istiyorum yeni gördüm pek fiyat farkı da yok.Core i5 4460 Soket 1150 3.2GHz 6MB Cache 22nm İşlemci - Vatan Bilgisayar
Bilginizi almak isterim APU ile HD Graphics hakkında .

Son düzenleme:
AMD, APU'yu daha yeni çıkardı. Aslında İntel bunu uzun zamandır müşterilerine sunuyordu fakat çok fazla performans veremiyordu İntel. Linkte atmış olduğun i5 4460'ın içinde Intel® HD Graphics 4600 var. Bu işlemci harici bir ekrankartı ile kullanıldığında çok süper bir işlemcidir fakat içindeki HD 4600 ile beraber kulanayım, ekrankartı almayayım dersen pek fazla oyun performansı bekleme.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
AMD A10 7850K'ya gelecek olursak. Bu işlemci, işlem gücü olarak i5 4460'ın eline su dökemez fakat oyunlar için yeterli olduğundan APU'su ile beraber oyunlarda İ5 4460'dan daha fazla performans verir. İçerisinde R7 ekrankartı mevcuttur ve belleklerin MHZ'si ne kadar yüksekse o kadar performans verir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Fx 6300, işlem gücü bakımından HD 7850 K ile aynı performanstadır fakat içerisinde ekrankartı bulunmamaktadır. Fx 6300 ile R7 265 kullanırsan şüpesiz bu 3 seçenekteki en iyi performansı alırsın.

APU alacak olursan RAM'leri 2133 mhz almaya çalış. Bu APU'nun performansını olumlu yönde oldukça etkiler. Daha sonra bütçen olunca da R7 240-250 alırsın ve Dual Graphics kullanırsın. Anakartının desteklemesi lazım ama.

APU alacak olursan RAM'leri 2133 mhz almaya çalış. Bu APU'nun performansını olumlu yönde oldukça etkiler. Daha sonra bütçen olunca da R7 240-250 alırsın ve Dual Graphics kullanırsın. Anakartının desteklemesi lazım ama.
Bu dediklerinize uygun ürünleri yazabilirseniz sevinirim çok fazla bütçem yok APU dahil 1000 TL harcayabilirim .

Amd A10 7850K Soket Fm2+ 3.7Ghz 4Mb Cache 32Nm İşlemçi + R7 Gpu - Vatan Bilgisayar
Msi A88X-G45 Gaming Fm2+ Amd A88X Ddr3 2400Mhz(O.C) Sata 3.0 Usb 3.0 Anakart - Vatan Bilgisayar
RAM olarak 2133 mhz olanlar en az 8 GB bu da benim bütçeyi biraz zorluyor aslında . Şimdilik Kingston 4Gb Hyperx Genesis Ddr3 1600Mhz Cl9 Pc Ram - Vatan Bilgisayar bunu alsam daha iyi olur benim için. APU için soğutucu ne kullanmalıyım öneriniz var mı ?

Elinde hangi parçalar var ? Daha doğrusu neleri alacaksın yani sadece anakart işlemci ram mi yoksa 0'dan mı toplayacaksın ?

Elinde hangi parçalar var ? Daha doğrusu neleri alacaksın yani sadece anakart işlemci ram mi yoksa 0'dan mı toplayacaksın ?
Elimde toplu eski bir bilgisayar var. Core 2 Duo işlemci , Geforce 9800 GT ekran kartı , DDR 2 1GB + 1 GB RAM , 460 W güç kaynağım var. Yenileme yapacağım yani 0'dan değil.

Amd A10 7850K Soket Fm2+ 3.7Ghz 4Mb Cache 32Nm İşlemçi + R7 Gpu - Vatan Bilgisayar 448 tl
Asus A88Xm-A Soket Fm2+ Ddr3 2400Mhz(O.C.) Sata 3.0 Usb 3.0 Vga&Dvı Anakart - Vatan Bilgisayar 176 tl
http://www.vatanbilgisayar.com/8gb-2x4gb-trident-x-ddr3-2400mhz-cl10-165v-dual-kit-ram.html 269 tl
Toplam: 893 tl. 100tl civarı da bir soğutucu bakabilirsin istersen. Ben stok soğutucuyla kullanıyorum aynı işlemciyi ve 75 derecenin üstünü görmedim ağır yükte.
MSI ve Asus anakart arasında çok para farkı var niye bunu önerdiğinizi sorabilir miyim ?

MSI'ın anakartları overclocka uygun olarak üretildikleri için pahalı olurlar genelde. Bütçe fazla olmadığı için bunu önerdim. Değiştirebilirsin istersen ki pek gerek olduğunu sanmıyorum.

MSI'ın anakartları overclocka uygun olarak üretildikleri için pahalı olurlar genelde. Bütçe fazla olmadığı için bunu önerdim. Değiştirebilirsin istersen ki pek gerek olduğunu sanmıyorum.
Sizde aynı anakartı kullanıyorsunuz peki memnun musunuz ben MSI çok fazla özellik bulundurduğu için seçmiştim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı