AMD A10 İşlemcisinin Performansı ?

• Konuyu başlatan Revenue
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 3B
R

Revenue

Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar,

Bir arkadaşın önerisi üzerine AMD A10 işlemcilerine bakmaya başladım. VATAN COMPUTER - AMD - A10 7700K Soket FM2+ 3.4GHz 4MB Cache 32nm bu modelde işlemcinin içerisine R7 ekran kartı gömülüymüş. Şu an ki ekran kartım tam bir oyun performansı sağlayamadığı için işlemci, ram, ekran kartı ve anakartımı değiştirmeyi planlıyordum. Ancak arkadaşın önerisi şu şekilde oldu, şu an ki kullandığım HD 7770 ekran kartını değiştirmememi, AMD A10 işlemcisinin içindeki R7 ekran kartının özelliği sayesinde çift ekran kartı kullanıyorcasına performans alabileceğimi söyledi ve AMD A10 işlemcinin de gayet güzel bir işlemci performansı sağladığını belirtti. Sizin bu konudaki görüşleriniz nelerdir ?

İşlemcim çok darboğaz yapmaya başladı, benimle aynı ekran kartına sahip arkadaşım DayZ gibi bir oyunu 'High' ayarlarda FPS düşmesi yaşamadan rahatça oynayabiliyor, ben 'Very Low' ayarlarda şehre girdiğimde FPS'im 3-4'lere düşüyor. Benim işlemcimden daha düşük bir işlemci varsa o da Pentium 4 filandır herhalde. A10'u önermez misiniz yani ?

A10 işlemci gayet güçlü ve düşük güç tüketimi yapan bir işlemdir. İşlemciyi alabilirsiniz ama bellek olarak anakartınıza taktığınız bellekleri kullanacak. 8 gb bellek almanınızı öneririm.

Evet 8 GB Ram düşünüyorum zaten. Peki sistemimdeki HD 7770 ile A10'un ekran kartı birleşip mi performans verir yoksa ikisinden birinin mi performansını alabilirim yalnızca ?

Güzel bir anakart ve işlemci alsan çok memnun kalırsın. Anakart değiştirirsen mecburen ramde değiştiriceksin. Kesinlikle ramleri 8gb almayın öyle bir hataya düşmeyin. 4gb alın kalan bütçeyi diğer donanımlara ekleyin. Zira gereksiz olacaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartlarına baktım da, Vatan'da toplam 4 tane FM2 destekli anakart var olarak gözüküyor. Aralarından yalnızca 1 tanesinde 4 ram slotu var, diğerleri 2 ram slotlu. Çok ikilemde kaldım ve hala aklımda sorular var arkadaşlar, hangisini önerirsiniz ? Ekran HD 7770 ile birleşince AMD A10'daki GPU'nun gücü artar mı ?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı