AMD APU'lar hangi Intel işlemcilere denk?

turgut_ozal

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisi
İnternette araştırdım fakat uzun uzun anlaşılmaz yazılar buldum. Şimdi benim param Intel Core i3 veya AMD A9-9420'ye yetiyor. Söylenildiği üzere AMD A9, i5'lere denk düşüyormuş. Fotoğraf altta. O zaman neden AMD almayayım ki? Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• r1zyb1.png
    r1zyb1.png
    82,3 KB · Görüntüleme: 1.247
İnternette araştırdım fakat uzun uzun anlaşılmaz yazılar buldum. Şimdi benim param Intel Core i3 veya AMD A9-9420'ye yetiyor. Söylenildiği üzere AMD A9, i5'lere denk düşüyormuş. Fotoğraf altta. O zaman neden AMD almayayım ki? Teşekkürler.
Hangi işlemciye denk geliyor konusunda açıkçası bir fikrim yok ancak sadece i5 işlemcilerle denk demek doğru bir kıstas olmayabilir. Hangi nesil olduğu da önemli. Sanırım laptop almak istiyorsun.

Hangi I3 veya İ5, kaçıncı nesil? Öyle karşılaştırma yapılmaz. Bütçe belirtirsen ona göre bir dizüstü bilgisayar önerebiliriz. Bahsettiğin AMD işlemci son derece zayıf, günlük işler için kullanabileceğin giriş seviyesi bir işlemci.

Hangi I3 veya İ5, kaçıncı nesil? Öyle karşılaştırma yapılmaz. Bütçe belirtirsen ona göre bir dizüstü bilgisayar önerebiliriz. Bahsettiğin AMD işlemci son derece zayıf, günlük işler için kullanabileceğin giriş seviyesi bir işlemci.

Laptoplarda paramın yettiği işlemci ya "intel core i3 6006u" veya "AMD A9 9420" veya "AMD A9 9410" hangisini daha güçlüdür ?

Sadece donanımın bir parçasına bakarak değil, tümüne bakarak tercih yapmak gerekir. Bütçeni ve kullanım amacını söylersen yardımcı olmaya çalışalım.

Sadece donanımın bir parçasına bakarak değil, tümüne bakarak tercih yapmak gerekir. Bütçeni ve kullanım amacını söylersen yardımcı olmaya çalışalım.
Bilgisayarın diğer parçaları ile işlemcinin performansı arasında bağlantı var mı, arasında kaldığım laptop modelleri:
_
HP G6 250 "i.c. i3 6006u" "R5 M430" "4gb.ddr4" "2300tl" "+500GB"
_
ACER ASPIRE A515-51G-388J "i.c. i3 6006u" "GT940MX" "4gb.ddr4" "2460tl" "+500GB"
_
HP 15-BW019NT "A9-9420" " Radeon™ 520" "4gb.ddr4" "1940tl" "+500GB"
_
ASUS X505BP-BR019 " A9-9420" "R5 M420" "4gb.ddr4 +2slot" "2100tl" "+1TB" "HDD" "+FHD" "-3hücreli batarya :("
_
Lenovo V110 80TD000UTX "A9-9410" "Radeon™ 530" "8gb.ddr4" "2700tl" "+1TB HDD" "-USB slotu az 2 felan"
_
_
Cs go Rocket League gibi oyunlar oynuyorum. Oyun delisi değilim ama çöp bilgisayar da istemem.

Bilgisayar sadece işlemci ile çalışan bir ürün değil. Dolayısıyla diğer bileşenler de önemli. Aşağıda linkini bırakacağım üründe 8GB RAM, R 530 ekran kartı ve 128GB SSD var. Yavaş çalışan HDD'ler yerine düşük kapasiteli ama hızlı SSD tercih edilebilir. Ayrıca günümüz için 4GB RAM çok düşük bir değer. Eğer sadece dediğin tarzda oyunlar oynuyorsan, bu bilgisayar ideal duruyor. Bu fiyat aralığında oyun bilgisayarı bulmak mümkün olmadığı için günlük kullanımda da daha donanımlı ve hızlı ürünü tercih etmekte fayda var.

Lenovo Ideapad 320 AMD A12 9720P 8GB 128GB SSD Radeon 530 Fiyatı

Bu videoda da CS:GO performansı var:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çok güzel gözüküyor ama hdd yok 128GB alan yetmezki ? Bunu arttırabilmemizin yolu var mı ?
Bir de sorum şuydu hangi amd işlemcisi hangi intel işlemciye denk ?

Daha sonra HDD ekleyebilirsin istersen. O kadar çok işlemci var ki hangisini birbiri ile karşılaştıralım? :) Merak ettiğin iki işlemci arasına "v.s" yazarak Google'da arat kabaca fikir verecek sonuçlar çıkar.

Yeni konular

Geri
Yukarı