AMD Athlon 64 X2 6000 Kasma Sorunu

Pyrex

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Benim AMD DDR2 anakartım yanmıştı. Sonra eski modele benzer bir AMD DDR2 anakart taktırdım. Eskiden oynadığım oyunları yükledim NBA 2k14 gibi. Sonra oyunları oynuyorum gayet iyi çalışıyor ama 15 saniyede bir kasıyor ve youtubeden falanda bazı videolar arasıra kasıyor. Nedenini biliyorsanız lütfen yardım edebilir misiniz?

İşlemci AMD Athlon(tm) 64 X2 Dural Core Processor 6000 + (2CPUs), 3.0 GHz

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorunu yaşıyorum. sapphire pe-am2rs690mh kartım bozulunca 2. el asus m2n-cm dvi aldım.
64 x2 4800+ işlemci.
palit hd4870 1 gb kart
6 gb ram.
cod4 oyunda daha çabuk anlaşıldığından küçük ekran ayarladım.
Msi afterburner ile ve kaynak izleyiciyle takip ettim. 14 saniye süren kasılma başladığında GPU da hiç bir farklılık olmuyor ama işlemci %100 .
bios güncelleme yaptım.
Ramları tek tek denedim. ana kart üzerindeki GPU ile denedim fayda etmedi.
bir kaç test programıyla cpu gpu ram aynı anda zorlamama ragmen sistem temiz çalışıyor. oyunda 30-40 sn de bir 14 sn kasıyor.
net te aradım. biri fareyi değişince düzeldi falan demiş fayda görmedim ana kartı atıcaz galiba

Sürücü kaynaklı olabilir. Eski sürücüleri kaldırıp yenilerini kurun.
Aynı pc de win7 yüklü sata ve win 10 yüklü ssd hdd var. İkisindede yapıyor. Üzerindeli biosa işlemcimin desteği sonradan eklenmiş. 501 sürümüne belli bir eksiklik vardır. Birde yarın termal kamerayla chipleri izliycem

termal kamerayla yaptığım kontrollerde anakart chipset sogutucusunun ekran kartının altında kalması sonucu kartın ısısına maruz kaldığını ve 63 dereceye çıktığını gördüm küçük bir fanla yandan üflediğimde sorun düzeldi

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı