AMD Athlon X2 6000+ sisteme Hackintosh kurulur mu?

Makaleler
7
Yer
İstanbul/Anadolu
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Athlon X2 6000+ || AMD HD Radeon 5570 || Asus M2A-MX || Sandisk 120 GiB SSD || Kingston 800 MHz 4GiB || Preo MG08 Mouse || Microsoft Comfort Curve Keybord 2000 v1.0
Meslek
Yazılımcı
Selam, saygılar;
AMD Athlon X2 6000+ sistemime Hackintosh kurmak istiyorum. Acaba nasıl kurabilirim? Herkes olmaz falan diyor ama sizlere bir kez daha danışmak istiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Sistem özelliklerim:
RAM: 4 GiB Kingston 800MHz
Depolama Aygıtı: Sandisk SSD 120GB
Ekran Kartı: AMD HD 5570
İşlemci: AMD Athlon X2 6000+
Anakart: Asus M2A-MX

Yardım edebileceğini düşündüğüm kişiler:
@e.n.e.s, @Umut Nas, @Lord Raiden, @Alyteria, @453482

Son düzenleme:
Son düzenleme:
Ekran kartı maksimum High Sierra destekliyor ama işlemci için aynı durum olmayabilir, uğraşmadan yapabileceğiniz tek önerebileceğim şey bu imajlarla ve EFI'deki Bulldozer Jagur configi ile deneme yapmanız.
BIOS'ta UEFI yoksa buradaki işlemlerin sadece BOOTICE olanlarını yapın.
@oztaspro geç oldu ama şimdi ne yapacağınızı anlatıyorum, hala kurmak istiyorsanız bakabilirsiniz.
İlk olarak üstte @yusufklncc'ın attığı OpenCore Legacy.zip dosyasını indirin ve içindeki .raw uzantılı dosyayı BalenaEtcher ile USB'nize yazdırın. Yazma işlemi bittiğinde şu işlemleri yapın:
İlk olarak şimdiki EFI dosyanızı bir yere yedekleyin.
Buradan BOOTICE'yi indirin.
Buradan OpenCorePkg'yi Release olanı indirin.
BOOTICE'yi açın ve USB'nizi seçin.
Eki Görüntüle 1375145
Sonrasında alttaki Process MBR'ye basın, alttaki Windows NT'yi seçin ve Restore MBR'yi seçin.
Eki Görüntüle 1375146
Sonra zip olarak indirdiğiniz OpenCorePkg'nin içinden Utilities/LegacyBoot klasörüne girin ve boot0'ı seçin.
Eki Görüntüle 1375148
Restore'a basın ve işlemin bitmesini bekleyin. İşlem bittiğinde ana menüye geri dönün ve bu sefer Process PBR'ye basın.
Eki Görüntüle 1375150
Sonrasında BOOTMGR'yi seçin ve Restore PBR'ye basın.
Eki Görüntüle 1375151
Bu sefer de indirdiğiniz OpenCorePkg'nin içinden yine Utilities/LegacyBoot'a girin ve boot1f32 dosyasını seçin ve sonrasında Restore'a basın ve işlemin bitmesini bekleyin.
Eki Görüntüle 1375152
Bundan sonrasında USB'nin içine geçen sayfada anlattığım şekilde hazırladığınız EFI'nizi atın, sonra USB'nizin içinde com.apple.recovery.boot isimli bir klasör oluşturun. Sonrasında o klasörün içine aşağıda attığım zipin içindeki iki dosya olan High Sierra Recovery'sini atın.
Sonrasında bu boot dosyasını direkt USB'nin içine atın ve bilgisayarı USB'den başlatmayı deneyin.
Son olarak USB'nin içi böyle olmalı:
Eki Görüntüle 1375156
Bunlarla olmazsa bu rehbere bakın.

Ekran kartı maksimum High Sierra destekliyor ama işlemci için aynı durum olmayabilir, uğraşmadan yapabileceğiniz tek önerebileceğim şey bu imajlarla ve EFI'deki Bulldozer Jagur configi ile deneme yapmanız.
BIOS'ta UEFI yoksa buradaki işlemlerin sadece BOOTICE olanlarını yapın.

Bunlarla olmazsa bu rehbere bakın.
Hocam anlattıklarınızı fazla anlamadım, Anydesk ile bağlanıp yapma şansınız var mı?

Maalesef hocam, anlatabildiğim en basit şekilde anlatmaya çalıştım orada. Oradaki ile olmazsa diğer attığım rehberdeki bundan daha uğraştırıcı, yani bu sisteme kurmak her türlü bir uğraş gerektirecek.

Maalesef hocam, anlatabildiğim en basit şekilde anlatmaya çalıştım orada. Oradaki ile olmazsa diğer attığım rehberdeki bundan daha uğraştırıcı, yani bu sisteme kurmak her türlü bir uğraş gerektirecek.
Peki hocam, ben denerim ama bana BOOTICE konusunda yardımcı olsanız yeter.

Hocam ben gerçekten anlamadım ya, yapamayacağım gibi. Tek isteğim macOS denemekti o da olmuyor.

Son düzenleme:
Hocam bu sistemde kurduktan sonra da uğraşılacak şeyler var, benim o BOOTICE ile anlattığım yöntem büyük ihtimalle çalışmaz. EFI'deki config yine işlemcinizle uyumlu değil sadece deneme amaçlı onu seçip yapmanızı istedim. Onun dışında internette bu sisteme uyumlu imajlar da silindi, hepsinin linki kırık. En azından Intel veya AMD AM4 bir işlemciniz olsaydı çok zorlanmadan kurulum yapabilirdik.

Geri
Yukarı