AMD Athlon X4 840 Sıcaklık Sorunu

Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, öncelikle benim işlemcim AMD Athlon X4 840. biliyorum ısınma sıkıntısı var ama bazen programlardan baktığımda değişik değişik değerler görüyorum. Bildiğiniz üzere işlemcide Auto OC özelliği var 3.1-3.8 GHz arası kendi artırıp azlatıyor. Bir gün cam kapalıydı yaklaşık 1.30 saat CS:GO oynadım ve hafif terlediğimi fark ettim sonra HWMonitor'den ısıya baktım 100 derece gösteriyor bu bayağı fazla aslında üstünde kule soğutucu var ( Akasa Venom atto), 1 ay önce de Cooler Master Master gel maker termal macun sürdüm şimdi yenileceğim ama bu değerlerin normal olmadığını düşünüyorum ve yeni programlar yukleyip sıcaklık değerlrini kontrol edeyim dedim. Önce'den Speecy'den bakıyordum o da 80 -90 arası gösteriyordu bu sıcaklık değerli 1 yıldır böyle gösteriyor ama terledikten sonra bu konuya taktım biraz. Yardımcı olursanız sevinirim hangi programa güvenmeliyim cünkü 100 dereceye çıkacağını sanmıyorum bu işlemcinin. Kasayı soğut tutmak için öneriniz var mı ucuz maliyetli ben aslında 2 tane kasa fanı sipariş ettim bir de termal macun ama sizlere de danışmak istedim.

HWMonitor normal ısının 65-70 arası diyor.
AIDA64 42-50 arası.
Core temp 25-35 arası diyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı