AMD Bileşenli Oyun Bilgisayarı Toplama

Senin sisteme lafım yok kendime diyorum. R9 290 nerede gtx 760 nerede :D

Youtube'den izledim. Stock fanı acayip ses çıkartıyor :D

Son düzenleyen: Moderatör:
@Berke Kan hocam; kurduğunuz sistemde stok fan yeterli olacak mı? İnkar edemem, ön yargım var AMD'de stok fan kullanımına karşı. Konu aracılığıyla ben de bilgilenmiş olurum.
Stok fan senin de dediğin gibi yeterlidir veya değildir. Nasıl? Kullanım amacına göre. Mesela render veya benzeri gibi ağır yük bindirecek işler yaparsan stok fan soğutması yetersiz kalır ama günlük, oyun amaçlı işlerde gayet yeterlidir. Zaten FX-8320 ile bahsettiğim büyük işleri zor yaparsın.

Berkecim ben zaten senin önerdiğin sisteme baktım senin önerdiğin anakart benimkinden kötü,işlemcin benimkinden kötü,rami bilmiyorum,ekran kartın iyi,kasayı zaten ben burdan 70 tlye alıcam,hdd ise farketmez.Fiyata gelince zaten anakart ve işlemciden artan para ekran kartına hayli hayli yetiyo fiyatta da bir fark yok

Kötü diye kestirip atman yanlış bence. Son karar sende olacak ancak "oyun odaklı" bir sistemde o işlemci para ve performans kaybı olur. Anakart ve işlemciden kısıp uzun vadeli bir ekran kartı daha makul. Kaldı ki işlemci ve anakarttan da pek ödün verdiğin söylenemez bunu yaparken. Aklımı kurcalayan tek şey stok fan mevzusuydu. O da açıklığa kavuştuğuna göre ben de 2. sistemi kullanmandan yanayım.

O zaman bana şunu söylermisin kardeşim tamam ben senin dediğin sistemi alıyım ama iki sistemi karşılaştırsak hangisinden daha yüksek performans alırım?Bak ben söyledim youtube kanalı kurucam videolar çekicem,4 senedir espor ile ilgilenen biriyim espormedyayı kurdum yeni.Avermedia gamer hd kartı alıp canlı yayınlar falan yapıcam iyi bi sistem lazım yani :)

O zaman bana şunu söylermisin kardeşim tamam ben senin dediğin sistemi alıyım ama iki sistemi karşılaştırsak hangisinden daha yüksek performans alırım?Bak ben söyledim youtube kanalı kurucam videolar çekicem,4 senedir espor ile ilgilenen biriyim espormedyayı kurdum yeni.Avermedia gamer hd kartı alıp canlı yayınlar falan yapıcam iyi bi sistem lazım yani :)
Avermedia gamer hd kartı alıp canlı yayınlar falan yapacaksınız ama konsolunuz var mı ? O dediğinizle sadece konsoldan canlı yayın yaparsınız . E Spor'lar dan başınızı kaldırın da araştırın biraz :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı