AMD DDR5 EXPO geç açılıyor

AlihanŞahin

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
3D Artist
Merhaba,
Birkaç gün önce bir sistem toplayıp; montajını yaptırdım. Fakat bazı problemlerim var, çözümlerini bulmakta güçlük çekiyorum. Maddeler halinde bahsetmek istiyorum.
Sistem bileşenlerim:
  • CPU: Ryzen 9 7950X.
  • RAM: 6000MHz CL30 DDR5 1.35v AMD EXPO 4x16 GB.
  • Anakart: X670e Extreme.
  • SSD: 980 Pro

*Bilgisayarı başlattığımda, yaklaşık 2-3 dk boyunca anakart üzerinde birçok hata kodu görünüyor. Bazıları birkaç saniye sürmek üzere; yaklaşık 12-14 farklı kod görüyorum.
* BIOS ekranında görüntü alamıyorum. Monitörü fiziksel tuştan açıp kapatarak; masaüstü görüntüsüne erişebiliyorum. PG32uq monitör modelim ve DP ile bağlanıyorum. Windows 10 Pro kullanırken görüntü alamıyordum fakat; Windows 11 yükledim az önce ve BIOS'a girebilmeyi başardım. Yine de herhangi bir ayara dokunmadım pek bilgim olmadığı için.

Bilgisayarın açılışının neden bu kadar uzun sürdüğünü bilemiyorum. Tüm sürücüleri güncelledim. Problemim düzelmedi.
İstediğiniz bir bilgi ekranının görüntüsünü paylaşabilirim. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar Armoury Crate sildim yeniden başlatmam gerekti ama böyle kaldı boot ediyor belli ki DDR5 sistem 7800x3D 670X e MSI Carbon 6400 EXPO RAM sahibim.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    157,1 KB · Görüntüleme: 10

Geri
Yukarı